Анатолій Топал: «Незаконні прибудови створюють загрозу для тих, хто живе поруч»

Незаконні прибудови – як зупинити будівельне свавілля, що спотворює архітектурне обличчя міста? Та чим воно загрожує мешканцям і самому будинку. Про це говоримо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Анатолієм Топалом – головою ради Експертної міжгалузевої асоціації України, та Олексієм Кудрявцевим – головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Наскільки поширені і небезпечні такі явища для України, як добудови, перебудови, поява тих чи інших конструкцій на стіні будинку?

Анатолій Топал: І сам собі архітектор. Сам собі дозвільна система. На жаль, це дуже поширена практика на сьогоднішній день, і дуже багато людей, які придбали житло і чомусь вирішують, що вони не згодні з тими, хто будував, і починають виносити стіни, перестінки, переносити, добудовувати, об’єднувати. Це роблять. І в багатьох випадках це дійсно створює загрозу для тих, хто живе поруч. В принципі, вони знають, що порушують закон, але вважають, що це моє і тільки я власний куркуль того, що є, а те, що за моїми стінами, це вже проблема інших. Тому вони беруть перфоратор і починають довбати ці стіни. На жаль, така ситуація є, і питання її вирішення надскладне.

У кожного порушення є номер кабінету, посада, прізвище та ім’я по батькові. Хто обслуговує цей будинок? На чому балансі він стоїть? Чи взагалі подавались якісь заяви на розробку дозвільної документації та проекту? На жаль, у влади немає важелів на сьогодні для того, щоб поставити на місце таких архітекторів.

Олексій Кудрявцев: Законодавством не передбачено такі добудови. Всі такі добудови незаконні. По-друге, що робити мешканцям? Як тільки вони бачать, що таке починається, на самій початковій стадії треба вже бити в дзвони і звертатись або в ЖЕК, або в Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Якщо це місто Київ, то це новоутворений орган при КМДА, і треба з самого початку дивитися, які там є дозвільні документи. Моя думка, що не може там бути ніяких дозвільних документів на такі прибудови. Весь будинок повинен бути як один архітектурний ансамбль, як корабель.

Ми відповідаємо за видачу дозвільної документації. По-друге, ми відповідаємо за законність будівництва, яке вже будується по цій дозвільній документації. Це основні два пріоритетні напрямки, за які ми сьогодні відповідаємо. В місті Києві є вже півтора року утворений орган по буд контролю, і це повноваження новоутвореного органу. Вони повинні слідкувати за тим, щоб нових таких новобудов не існувало.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти