Андрій Булгаров: «Це стратегія команди Зеленського – вони спочатку щось кажуть, дивляться на реакцію суспільства, а потім відмовляються від цього»

Звільнив суддів Вищої ради правосуддя, призначив голову Служби зовнішньої розвідки, а на керівника Державного управління справами поставив свою людину. Президент Володимир Зеленський за один день видав кілька десятків кадрових указів. Нові призначення будемо аналізувати з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Булгаровим – журналістом, публіцистом.

Як вам нові призначення Зеленського?

Взагалі це прерогатива президента призначати людей, бо це державні посади, які мають бути зайняті. Коли новий президент стає на посаду, інші мають звільнитися. От, наприклад, згідно із законом про місцеві державні адміністрації, голови обласних і районних адміністрацій складають свої повноваження і вже як би не є ними, поки їх не перепризначать або просто не звільнять. Тобто механізм відпрацьований. Стосовно того, що назначається в СБУ, ми кажемо, що ми чекали, що будуть якісь люди, професіонали, а ми бачимо – ні. Якщо відбираються люди виключно за їхню причетність до «95-го Кварталу» або КВК, то, вибачте, це не система, за якою можна обирати такий орган, як СБУ.

Призначення Абромавічуса на «Укроборонпром». Який між ними зв’язок?

Абромавічус це ж людина із західним менталітетом. Саме Абромавічус, його обличчя стало мемом. Він ще під час виборчої кампанії так здивовано дивився на все і не міг зрозуміти, що відбувається. Те, що він зараз буде займатися контролем «Укроборонпрому», то давайте подивимося, але в мене багато питань, навіщо він там треба? Яка мета? Так само, як, наприклад, Олександр Данилюк, яка його мета в РНБО? Що вони там мають вирішувати?

Членів НКРЕКП призначають за указом президента, але досі нікого не змінюють. Чому це питання не є першочерговим?

Тому що питання тарифів вже не є першочерговим. «Команда Зе» вже «перемогла» тарифи. Вони спочатку обіцяли, що ми обов’язково їх знизимо, а вчора Андрій Герус з цього приводу вже сказав, це представник президента в Кабміні, що це вже не на часі, це жарт був. Розумієте, це стратегія команди Зеленського – вони спочатку щось кажуть і дивляться на реакцію суспільства, а потім кажуть: ні, ні, ні, це була неправда, ми вибачаємося, взагалі це був жарт.

Продовжує діяти «Роттердам плюс». Хто за нього відповідає тепер і хто може отримувати ці кошти?

Президент вніс законопроект про продовження ще на рік схеми «Ротетрдам плюс». Той самої схеми, яку вони критикували весь час передвиборчої кампанії Більш того, саме схема «Ротетрдам плюс», вони її трощки по-іншому назвали, була в серіалі «Слуга народу-3». І зараз виявляється, що ця схема залишається, значить, Зеленський на ній заробляє. Бо інакше де логіка? Якщо сьогодні ця схема залишається, то вона вигідна перш за все Володимиру Зеленському.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти