Андрій Іллєнко: «Треба було йти на дострокові вибори ще в 2016 році»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Андрій Іллєнко – народний депутат України. 11 липня Конституційний суд України розпочав розгляд позову народних депутатів щодо неконституційності указу президента Зеленського про розпуск Верховної Ради. Говоритимемо з гостем про те, чи дійсно в глави держави були аргументи на користь свого рішення, про те, чи існувала коаліція та що заважало голові ВР довести це, надавши списки її складу, та яким може бути рішення суду:

«Я був власне одним із ініціаторів цього питання, і ще в 2016 році, до того як Андрій Парубій став головою ВР, мною як народним депутатом України було спрямовано депутатське звернення, навіть запит до голови ВР із запитом на інформацію. Будь ласка, покажіть кількісний і якісний склад коаліції, покажіть список депутатів, які входять на даний момент до коаліції. Цього не було зроблено, була отримана формальна відписка, причому навіть не від голови ВР, а від одного із керівників апарату, де було сказано, що ВР не володіє такою інформацією.

Насправді в чому проблема? Ви знаєте, що якесь таке нехтування законом в результаті призводить до певних наслідків. Навіть не одразу, але в майбутньому це обов’язково відбувається. І це сталося в 2016 році, коли розвалилася вже остаточно коаліція, яка на той момент існувала у ВР. Я вважаю, що чесним виходом із ситуації, якщо не вдається створити знову коаліцію, треба було йти не шляхом певних махінацій, приховування інформації і створення такої ситуативної більшості за таким не політичним, а бізнес-принципом, а все-таки тоді треба було йти на дострокові вибори ще в 2016 році.

Тут прізвище президента не має значення. Тут має значення сам статус президента. І мені здається, що ця історія 2016 року і заклала основи для сьогоднішньої ситуації. Неодноразово ми вже в історії України пересвідчувалися, що порушення Конституції тягне за собою певні негативні наслідки.

За нинішньої так званої коаліції в парламенті не сталося дуже багато чого з того, що було обіцяно. Було обіцяно нове виборче законодавство, скасування недоторканості, багато інших важливих законів. На жаль, вони не були реалізовані. Так само і не було знову прописано чітко в регламенті все, що стосується коаліції – як вона формується, як вона розпадається. Тому що цей правовий вакуум створює можливість для ручного маніпулювання цією ситуацією і подвійного трактування. Конституція не може визначити кожен нюанс, це основний закон, він формулює базові принципи. А всі деталі мають бути прописані в конкретному законодавстві. І от саме тому, що в нас не прописано законодавство взагалі, наприклад, про функціонування коаліції, це дає такий простір для маніпулювання».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти