Андрій Іллєнко: «Вакарчук – вагома особистість, але його стиль – невизначеність щодо ключових політичних питань»

Святослав Вакарчук балотуватиметься у Верховну Раду. Лідер гурту «Океан Ельзи» і громадський діяч має намір йти на парламентські вибори зі своєю командою Про це минулого тижня почали говорити у політичних кулуарах. Гості студії «Доброго ранку, Країно!» Дмитро Добродомов – позафракційний депутат та Андрій Іллієнко – народний депутат України від ВО «Свобода».

Може стати більше медійних облич серед народних обранців. Як ви до цього ставитеся? Та наважиться ще раз йти в політику Вакарчук?

Дмитро Добродомов: Буде завтра заява, подивимося. З повагою ставлюся до нього як до особистості творчої, як до лідера громадської думки, але скептично ставлюся до практичного виконання. Я пригадую, коли він йшов в складі «Нашої України», провладної партії, коли Ющенко був президентом, у ВР і, на жаль, нічим там не відзначився. Здається, навіть жодного законопроекту не подав і через рік склав мандат. Хоча мав всі можливості, будучи в провладній коаліції, з президентом, зі всіма можливостями, в принципі, реалізуватися як політик і тепер дивитися, з ким саме збирається йти. Я чув, що і Полякова йде, не здивуюсь, що і Потап з Настею підуть. Якась така трендова річ пішла на нові обличчя,але впізнавані. Я, до речі, це без скептицизму це говорю, тому що нівелюється взагалі таке поняття, як партійна робота, осередки, люди на місцях. Починається змагання брендів. Такі собі політично-маркетингові ходи. Всі подивилися, що це спрацювало на президентських виборах, і от давайте ми це ще в ВР спробуємо реалізувати. Величезне питання: хто стоїть за цим всім процесом?

То хто ж мотивує Святослава Вакарчука йти, якщо він піде? І з ким він піде?

Андрій Іллієнко: Я думаю, ключове слово це все-таки «якщо». Я дійсно погоджуюся, що Святослав це вагома, потужна особистість. Але поки що я доволі скептично теж дивлюся на цю перспективу. Не тому, що в мене якесь таке ставлення до Вакарчука погане. Абсолютно ні. А тому, що він вже кілька разів показував, що його стиль це така постійна невизначеність. Тобто він довго дуже тягнув інтригу з президентськими виборами, і взагалі його заяви такі двозначні завжди. Він такий, що любить говорити такими фразами, щоб можна було трактувати по-різному. Тому зараз від того, що є певні чутки, є певні підозри, певна думка, що він піде зі своїм проектом на вибори, весь минулий досвід його громадсько-політичної активності говорить про те, що це абсолютно не факт. Він може вийти зараз і сказати, що нічого не буде, або я ще подумаю. Побачимо. В нього стиль невизначеності щодо ключових питань, порядку денного політичного. Як Зеленський, він всю кампанію нічого не говорив по суті. Це одне. Але Зеленський теж довго тримав інтригу, але потім він сказав: я йду.

Дмитро Добродомов: До речі, сам фактор Зеленського, його перемога тепер ставить в дуже складну ситуацію самого Вакарчука. Якщо, з одного боку, в Зеленського буде все виходити, то навіщо Вакарчук? З іншого боку, якщо в Зеленського не буде виходити, то навіщо Вакарчук, який так само може не справитися, як і Зеленський? Тому в даному випадку запит на нові обличчя величезний. Він був реалізований на президентській кампанії. Оновлення парламент однозначно потребує. Я особисто завжди виступаю за сплав досвіду з молодістю. Цей сплав завжди дає максимальний результат. Якщо він зможе об’єднати таких людей, а не лише на прізвище Вакарчук, тоді напевно все вийде.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти