Андрій Павловський: «Будь-яка людина, яка отримує будь-який вид соціальної допомоги, підлягає верифікації»

Уряд затвердив порядок перевірок державних виплат. Їх проводитимуть для того, щоб надавати державну допомогу тим громадянам, які її дійсно потребують. Докладніше про це розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Андрій Павловський – експерт з соціальної політики:

«По-перше, будуть перевірятися дані, надані людиною після заяви на отримання будь-якого виду соціальної допомоги. Декларація, майновий стан, фактично соціальний стан людини. І людина, яка подає заяву на отримання будь-якої соціальної виплати, повинна розуміти, що щодо неї не діє банківська таємниця. Вона фактично дає згоду на використання своїх персональних даних. Тобто певне звуження прав людини в цьому відношенні відбувається. Тобто будь-яка людина, яка отримує будь-який вид соціальної допомоги, підлягає верифікації.

Верифікація це перевірка правомірності отримання соціальної допомоги. Держава вважає, якщо вона надає певний вид соціальної допомоги, вона повинна і може і має право перевірити, наскільки правомірно тій чи іншій людині надається ця допомога. У держави зараз є електронні реєстри майнові. Так само Державна фіскальна служба має всі дані щодо ваших доходів. Потім всі дані будуть збиратися в Міністерство фінансів і перевірятися, щоб там доходи людини не перевищували певний рівень. Якщо людина малозабезпечена, вона має право на допомогу. А може, людина має вищі доходи, а просто приховує їх? Тоді вона втрачає право. Чи працівники соціальних служб неправильно оформили документи. В такому випадку теж соціальна допомога припиняється.

Міністерство соціальної політики має в своєму штаті інспекторів, які можуть прийти без попередження. Соціальний інспектор перевірить фактичний стан рівня вашого забезпечення. Він зробить зовнішній огляд і подивиться, який у вас телевізор, який холодильник, чи є у вас новенька іномарка чи немає і т.д. І по цьому вони будуть робити висновок, чи правомірно надається та чи інша допомога».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти