Андрій Павловський: «На жаль, щодо соціальних питань продовжується політика попередніх урядів»

Пенсії українцям до кінця наступного року перерахують тричі. На перший перерахунок слід чекати у кінці 2019-го – мінімальні виплати зростуть у грудні на 74 грн., а максимальні на 740 грн. Гість студії «Доброго ранку, Країно»!» Андрій Павловський – експерт з соціальної політики. Що ж буде відбуватися з пенсіями наступного року?

«Якщо взяти на рік, то зростання відбудуться лише на 131 грн. з урахуванням того, як зростають споживчі ціни, тарифи. Це просто мізерне зростання мінімальної пенсії, і потім пропорційно перерахують всі інші пенсії. На жаль, люди цього просто не побачать і не відчують. І разом з тим хотів би зазначити, що цей вже новий уряд продовжує хибну практику урядів Яценюка–Гройсмана, коли в бюджет затверджуються соціальні стандарти, той же прожитковий мінімум, мінімальна пенсія, розміри яких є вдвічі меншими за фактичні показники. Наприклад, на кінець цього року і з 1 січня наступного року мінімальна пенсія буде 1638 грн. В той же час вже в липні цього року фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних осіб становив 3135 грн. Тобто ми бачимо, що вже в літку прожитковий мінімум для пенсіонерів був вдвічі більший, ніж уряд закладає їм як показники в бюджет на наступний рік.

На жаль, щодо соціальних питань продовжується політика попередніх урядів. І поки що змін і покращень в цьому плані не видно. Наскільки я знаю, депутати зараз подали законопроекти, щоб поліпшити зараз цю ситуацію. Зокрема, наскільки мені відомо, є від фракції «Батьківщини» законопроект, щоб прожиткові мінімуми були не меншими для різних категорій громадян за фактичні показники. Щоб мінімальна пенсія була не меншою за 3094 грн. з наступного року. Це люди хоч трохи би відчули. А так, на жаль, буде продовжуватися така соціальна стагнація, і якогось суттєвого поліпшення доброту українських родин, і особливо людей старшого віку ми не відчуємо в наступному році».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти