Андрій Павловський: «В нас 11,5 млн. пенсіонерів, і якщо кожні півроку їх ганяти робити фото і надавати відбитки пальців, це буде занадто»

Кабмін шукає шахраїв серед пенсіонерів. Для цього запроваджує нові заходи перевірки. Хочуть змусити пенсіонерів звітувати особисто щопівроку, фотографуватися і навіть залишати відбитки пальців. Наскільки вірогідно те, що тепер пенсіонерів будуть що півроку змушувати звітувати, розповість гість студії «Доброго ранку, Країно»!» Андрій Павловський – експерт з питань соціальної політики:

«Мають право чиновники це робити. Чинне законодавство це дозволяє. Наскільки буде ефективна ця перевірка, це вже інше питання. Роки два тому проводили верифікацію силами Міністерства фінансів, звіряли різні електронні реєстри, в тому числі пенсійні виплати. Так от випадків шахрайства чи неправильно оформленої пенсії Мінфін знайшов декілька сотень. І це на 11 млн. пенсіонерів, так що не так вже багато цих шахрайств.

Це не самі пенсіонери, а можуть бути якісь їхні родичі чи інші люди. Були випадки, коли людина померла, а по її паспорту і по посвідченню пенсійному родичі роками отримували пенсію, тому що не було вчасних перевірок. Буває, що люди собі за підробленими документами завищують страховий стаж, а зараз це має велике значення. Унас електронні бази пенсійні щодо сплати пенсійних внесків існують з 2004 року, а все, що було до 2004 року, люди, які працювали і вийшли на пенсію до цього часу, вони надають копії паперові і т. д. І тут можна щось підробити.

Щодо відбитків пальців не знаю, а фото вони на місці будуть робити. Це не проблема з сучасною комп’ютерною технікою. Я думаю, що достатньо в них ресурсів. Все-таки у нас 11,5 млн. пенсіонерів,і якщо їх ганяти кожні півроку і знімати фото і надавати відбитки пальців, то це занадто буде. Тоді треба буде суттєво розширювати штат. А збільшується штат – збільшуються адміністративні видатки на утримання апарату самого Пенсійного фонду. У нас великий дефіцит Пенсійного фонду –169,5 млрд. грн. Він збільшився на 30 млрд. грн. І тенденція, на жаль, тільки до зростання. Але разом з тим, якщо люди отримують якісь виплати, то держава в особі Пенсійного фонду має право перевіряти правильність отримання, оформлення документів. Це природно. Але наскільки це масово і чи потрібно це робити кожні півроку?».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти