Андрій Садовий: «Ті добрі справи, які ми зробили у Львові, я хочу зробити по всій Україні»

Юлія Тимошенко заявила, що йде в президенти. ЇЇ кандидатуру офіційно висунули на з’їзді партії «Батьківщина» 22 січня. Також 22 січня свого кандидата висунула «Свобода», ним став заступник голови партії, депутат Львівської облради Руслан Кошулинський. 21 січня свого кандидата на пост президента висунули на з’їзді партії «Слуга народу». Ним очікувано став ноумен Володимир Зеленський. І це ще далеко не всі кандидати в президенти. Один з них сьогодні є гостем студії «Доброго оранку, Країно!». Це Андрій Садовий – мер міста Львів.

Ми чули, що ви запропонували знятися Юлії Тимошенко на вашу користь. Що це було?

Я хотів би, щоб при владі були люди, які не крали, не робили біди для цієї країни. А ми ж бачимо, що 20 років ті самі прізвища звучать. Тому я пропоную, щоб вони відійшли всі в сторону, не заважали працювати, і треба приходити до влади і наводити порядок. Ви ж подивіться, ми в 90-х роках були 60-і по рівню ВВП, а сьогодні ми 130-і. Ми йдемо вниз. Тому треба зупиняти і робити підйом нашої країни. Треба створювати робочі місця, наводити банально порядок. А чим сьогодні Україна може гордитися? Львовом може гордитися. І ті добрі справи, які ми зробили у Львові, я хочу зробити по всій Україні. Щоб була робота і щоб більше людей приїжджало, а не виїжджало.

Говорячи про з’їздити партій, на яких висували кандидатів у президенти, скільки це може коштувати?

Наприклад, ми проводили з’їзд у Торгово-промисловій палаті, оренда коштувала 75 тис. грн. Те, що я бачу в інших колег – там мільйони і мільйони. Це дуже дорогі забави.

Виборча кампанія коштує дуже дорого. Де брати ці кошти? Ви рахували, у скільки обійдеться вам президентська кампанія?

Я є лідер партії, у нас є осередки по всій країні, і це набагато мені спрощує ситуацію. Тому що коли приїздиш в інше місто, то тобі вже організовують зустрічі. А коли ти не маєш структури, то це напевно десятки-сотні мільйонів. Я думаю, для Юлії Володимирівни чи Петра Олексійовича, то їм що 200 мільйонів, що 300. Для них немає жодних проблем. Тому що вони прекрасно розуміють, отримуючи верховенство влади, вони зароблять на цьому набагато більше. Для мене це є серйозна проблема, тому що наповнювати виборчий фонд дуже непросто. Ті люди, які мене знають, підтримують. Тому для мене важливе спілкування. Навіть запрошення ваше для мене є великий плюс, бо це можливість спілкуватися з великою аудиторією людей. Тому я використовую всі можливості.

Перші кошти я взяв із сімейного бюджету. У нас було відкладено. Це 200 тис. грн. Те, що було відкладено. Це наша спільна позиція. У нас ж є родинний бізнес. Моя дружина є головою наглядової ради великого медіа-холдингу. Він дає можливість мати непоганий дохід. Але якщо в країні не буде порядку, то я не думаю, що ми будемо всі щасливі. Я хочу, щоб ми мали зовсім інший рівень життя. Подивіться, як живуть поляки, латиші, естонці. Ми можемо жити набагато краще. Ми маємо мудрих людей. Тому те, що я зробив, ОК. Друзі помагають, колеги.

Ми бачили ваші бігборди по Україні. Скільки це коштує?

Якщо говорити про бігборди, то зараз вони почалися як фінансування з виборчого фонду. І він наповнюється. Я думаю, десь 20-30 млн. грн. я зможу зібрати. Це невеликі кошти.

Ви кажете, зібратися, поспілкуватися з людьми. Про що ви саме кажете?

Львів це є місто, яке є столицею ІТ. ІТ-шники мають в місяць зарплату орієнтовано 2000 євро. І багато з них помагають, малий і середній бізнес помагає. Щоб ви розуміли, кожна людина, яка перераховує кошти у виборчий фонд, це є чітко відоме прізвище, ім’я, сума і де вона ці кошти взяла. Вона має це показати. Тому всі люди, які мені допомагають, це є прізвища, які для вас будуть доступні і ви можете з ними напряму поспілкуватися потім.

А ви якось допомагали ІТ-шникам перед цим?

Знаєте, добра влада, яка не заважає. Просто не заважає, і тоді люди самі приходять і наводять порядок.

Соціологія говорить, що шанси перемогти в цьогорічній кампанії примарні. Ви готуєтесь до парламентських виборів?

Ні. Я йду перемагати на виборах президента. Я б поділив кандидатів на дві категорії. Ті, які самостійно приймають рішення. Їх дійсно одиниці. А більше це говорящі голови, які працюють на олігархів і які просто відпрацьовують гроші, які їм заплатили. Таких у нас насправді є більшість. Я це прекрасно розумію. Для мене важливі і вибори президента. Тому що тоді ти маєш унікальний шанс наводити порядок в країні. Але звичайно, що один з перших указів, рішень це буде запустити процес нового законодавства стосовно виборів – відкриті списки, пропорційна система. Щоб ми мали адекватну Верховну Раду, а не те, що ми маємо сьогодні – представництво бізнес-груп. Я хочу, щоб були нові вибори, нова ВР. ВР, яка має працювати для людей. Тому що сьогоднішня ВР не працює в інтересах людей. Розумієте, будучи однією із найбагатших країн світу – людський ресурс, природні ресурси, ми є найбіднішою країною Європи. Тому що з кожного з нас витягують гроші кожного дня. Через монополію, через ціну на газ, на енергетику, на інші речі. З нас просто знущаються. А нам кажуть: нехай буде стабільність, хай все це залишається. Стабільність є на цвинтарі. Треба йти вперед. Тому що ні одна країна світу не чекає, поки ми їх будемо доганяти. А ми сьогодні є ресурс людського капіталу, який від нас виїжджає. Мільйон людей виїхали в минулому році, розумієте. Ресурсу природного. Ми гордимося, як багато пшениці продали за кордон. А скільки ми літаків продали? А скільки суден продали? Скільки речей новітньо-технологічних продали? Нуль. А це є вердикт для країни, яка запускала космічні кораблі і яка має великі можливості.

Чи знаєте ви приклад за всю історію незалежної України, коли кандидат у президенти, у якого було 2,5 відсотки, потрапляв хоча б в ТОП-5, а потім вже в другий тур?

Я займаюся соціологією з 2000 року. Це є великий елемент маніпуляції. Найкраща соціологія це результати голосування. Якщо б я вірив соціологам, я б ні одні вибори не виграв. Ні мерські і «Самопомочі» б не було у ВР. Тому рейтинг росте. Динаміка дуже позитивна. Для мене сьогодні задача – другий тур. А будучи в другому турі, перемагаємо і починаємо нову сторінку в історії.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти