Андрій Тетерук: «В тих умовах, які складаються, я готовий голосувати за режим воєнного стану»

Президент Петро Порошенко опинився у складному становищі, так написав на своїй сторінці у «Фейсбук» народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко. На його думку, якщо глава держави видасть указ про воєнний стан, то його звинуватять в бажання не проводити вибори президента 31 березня 2019 року. Якщо він не видасть такого указу, тоді його почнуть звинувачувати у м’якотілості і нездатності захистити Україну. І вже сьогодні у другій половині дня на позачергове засідання збирається Верховна Рада. Основне і єдине питання –запровадження воєнного стану в країні. Про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Тетеруком – народним депутатом України, фракція «Народного фронту»:

«Ситуація складається таким чином, що вчора ми були свідками відкритого акту військової агресії РФ. І в даному контексті ми не можемо навіть допустити будь-яких маніпуляцій, що нібито це не російські військові, їх там немає, і все інше, чим годувала світ РФ, починаючи з лютого 2014 року. Цей факт є підставою для прийняття відповідних рішень, яке зробило вище військове керівництво нашої країни. Вчора під час військового кабінету і під час засідання РНБО президентом України було прийнято рішення про запровадження режиму воєнного стану на 60 діб.

Сьогодні ВР збирається на позачергове засідання парламенту для того, щоб прийняти рішення по затвердженню цього режиму. Наша фракція збереться на 15-у годину. Враховуючи ожеледицю і важкі погодні умови, деякі депутати почали виїжджати ще з вечора. Так що «Народний фронт» буде в максимальному складі в парламенті. А щодо голосування, ми уважно ознайомимося, що президент вклав в указ, який зміст, і визначимося з голосуванням на факті. В тих умовах, які складаються, я готовий голосувати за режим воєнного стану. Головне рішення і мета, якою ми керуємося у своїй діяльності у Верховній Раді, це посилення нашої країни, захист нашої країни, тому в даному контексті у нас не має бути ідеологічних або інших суперечок. Головне – побачити вихідний документ з Банкової і вже тоді прийняти рішення.

Для того, щоб казати про усі наслідки введення воєнного стану, треба розуміти, який саме режим воєнного стану, які пункти будуть включені із закону України про правовий режим воєнного стану, що буде включено в цей указ. Тому що там президент визначає, що саме необхідно для того, щоб посилити сектор безпеки і оборони, щоб не допустити погіршення ситуації в безпековому секторі. Я зараз слідкую за інформаційним простором і бачу, що дуже багато людей починають навіювати паніку про те, що нібито будуть обмежені всі свободи, про те, що нібито одразу буде різке погіршення. Насправді президент чітко заявив, що в жодному разі не буде обмеження прав і свобод громадян. Будуть включені виключно ті пункти, які дозволять нашим військовим оперативніше і якісніше виконувати покладене на них завдання».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти