Андрій Виклюк: «Колекторська діяльність в Україні не регулюється жодним законом»

У Харкові судять п’ятьох кривавих колекторів, які викрадали людей та закатували до смерті одного чоловіка за неіснуючі борги. А в Київській області поліція затримала злочинне угрупування. Бандити, погрожуючи зброєю, вибивали кошти з місцевих підприємців. Про колекторів говоримо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Андрієм Виклюком – правозахисником:

 

«Я часто спілкуюсь з людьми, які мають справу з колекторами, і часто доводиться самому стикатися з колекторами безпосередньо біля квартир своїх клієнтів. Колектори це просто колишні працівники правоохоронних органів або охоронці. Також це можуть бути просто спортсмени. Люди наймаються використовувати прийоми, які використовували рекетири ще в 90-ті. Вони не заборонені. Часто вони себе позиціонують як факторинго- фінансова компанія. Для вас як для боржника вони представляться ким завгодно. Тобто і колекторами, і бандитами, і представниками СБУ. По телефону особливо.

 

Але суть в тому, що вони намагаються зрештою дійсно легалізувати свою діяльність принаймні для органів, які контролюють цю діяльність. Такі організації не заборонені у нас в Україні. Проте колекторська діяльність не регулюється жодним законом. Їхнє завдання – максимально швидко і максимально ефективно вибити борг з людини. По закону як колектори можуть працювати? Вони можуть або викуповувати борг по факторингу або попрацювати на аутсорсингу. Тоді колектори, у них є різні відділи. Це можуть бути як юристи, так і групи безпеки, які виїжджають саме до боржників на місце роботи або на місце проживання.

 

По закону вони можуть знаходитися поблизу квартири, якщо це іпотечна квартира. Якщо немає вмотивованого рішення суду, вони не мають права туди заходити. Ви можете визвати представників поліції та поскаржитися на хуліганські дії».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти