Анна Маляр: «Жодна людина не витримує психологічного випробовування найвищою державною владою»

Парламент в першому читанні ухвалив законопроект, що передбачає зміни в роботі Національного агентства з питань запобігання корупції. Його вніс до ВР президент, і за його ініціативи голову НАЗК призначатиме Кабмін після проведення відкритого конкурсу. Про зміни щодо НАЗК говоритимемо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Анною Маляр – юристом:

 

«Насправді в нашому суспільстві переоцінюється роль правоохоронних органів, роль НАЗК, роль Антиконституційного суду в протидії корупції. Тому що ми говоримо з тими органами, які будуть мати справу з наслідками, а не з причинами корупції. Тому така надмірна увага, з одного боку, корисна для влади. Тому що, по суті, вони можуть приховати ті функції і ті розпорядження, які будуть впливати саме на породження корупції. Не секрет, що і ДБР, і НАЗК, і НАБУ не працювали належним чином через те, що була боротьба за владу. Через те, що при владі були конкуруючі клани, які намагалися розірвати зсередини ці інституції. Сьогодні буде абсолютно інша ситуація, тому що який би закон не приймали, то, по суті, ми розуміємо, що монобільшість відобразиться на формуванні всієї владної вертикалі.

 

З одного боку, дійсно, повноваження голови ДБР треба було укріплювати, тому що він не мав процесуальних повноважень фактично, це його зами вирішували, а він був простим менеджером. З іншого боку, ми з вами бачили, що дійсно ці політичні клани розривали, тому що голова ДБР був фактично протеже однієї сили, заступники – іншої, і вони між собою чубилися. Це треба припиняти. І ми сьогодні маємо справу з одним позитивом, коли ми точно будемо знати, з кого можна запитати, якщо все це не вдасться. Але з іншого боку, ми маємо дуже високий ризик узурпації влади. Я вам мушу сказати як людина, яка все-таки захищалася з політичної злочинності, що ці дослідження проведені вже дуже давно: жодна людина не витримує психологічного випробовування найвищою державною владою. Це дуже складний процес. І ми з вами знаходимося в цій зоні ризику, коли ми не знаємо, чи пройде наш президент це випробовування чи ні. Тому ми всі на сьогодні залежні від того, чи використає він ці надмірні повноваження на користь державі, чи, можливо, ми будемо мати наслідки цієї психологічної деструкції, яка дуже часто відбувається».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти