Антон Поляков: «Президент зі своєю командою робить все для припинення конфлікту на Донбасі»

Так звана формула Штайнмайєра, яка начебто має запустити вибори на окупованих територіях, з’явилася у вільному доступі – детальний текст вперше опублікувало російське видання «Комерсант». Як працюватимуть механізми врегулювання ситуації на сході країни, будемо говорити з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Антоном Поляковим – народним депутатом, фракція «Слуга народу», Ігорем Лапіним – народним депутатом 8-го скликання, та Дмитром Снєгірьовим – військовим експертом.

Що таке власне формула Штайнмайєра?

Антон Поляков: Насправді, не важливо, як ц я формула буде називатися – Штайнмайєра, Зеленського чи ще якось, головне, щоб воєнний конфлікт на Донбасі припинився. І пан президент разом зі своєю командою робить все для цього. Це найголовніше. Президент в ході зібрання нашої фракції неодноразово наголошував на тому, що ніяких поступок не буде і що місцеві вибори на Донбасі можливі, лише коли війська Російської Федерації покинуть цю територію під наглядом міжнародних спостерігачів і, можливо, миротворців.

Ігор Лапін: перш за все я хотів би сказати, що немає ніякого конфлікту на Донбасі, а є війна України з Росією. Це всі повинні зрозуміти. Чим більше ми будемо відмежовувати, що це десь далеко, тим більше в нас тут на мирній території «устануть від війни» і одна людина зможе поставити в колапсі ціле трьохмільйонне місто. Тепер якщо ми говоримо про таке звану формулу Штайнмайєра, про міжнародних спостерігачів ОБСЄ і т.д. Що таке ОБСЄ? З 2014 року ми всі дуже добре пам’ятаємо, що це організаціє, наполовину фінансована і представлена Росією. Питання до ОБСЄ в іншому аспекті. Пані Хайді Тальявіні в свій час підписувала ситуацію з Донбасом в Мінську, таке само як підписувала ситуацію в Грузії, внаслідок чого вони втратили Абхазію, і нам зараз нав’язується такий самий сценарій. Це калька, через яку все робиться. Якщо хтось, можливо, цього не розуміє, то люди, які пройшли війну і які розуміють, зо відбувається там, це розуміють, Тепер що стосується виборів. Дивіться, я громадянин України, в мене є конституційне право обиратися і бути обраним. Я ніколи не хотів бути мером Луганська, але я, боєць батальйону «Айдар», хочу мати можливість реалізувати своє конституційне право.

Дмитро Снєгірьов: Я хотів би погодитися з паном Ігорем в сенсі того, що подібні формули існували і раніше. В Абхазії була започаткована формула Коффі Ананда, Бориса Березовського, Єльцина, і все це призвело до того, що під виглядом миротворців російські війська захопили значну частину Грузії. Те саме пропонується наразі і на Донбасі, тільки під виглядом формули Штайнмайєра. Щоб не лякати людей, що є формула Путіна, бо тоді б ніхто не погодився. І тут ще одна помилка української влади. Ми дозволили втягнути себе в момент звинувачень, що Україна начебто не імплементує Мінські домовленості, а торпедує формулу Штайнмайєра. Але давайте подивимося на саму формулу. В чому підводні камені для Росії? Там є згадка про місію ОБСЄ, що місія ОБСЄ має забезпечити вибори. А тепер давайте подивимося на самі принципи ОБСЄ. Перше – це відсутність іноземних військ на момент виборів, забезпечення без пекових питань, забезпечення вільного доступу до ЗМІ всіх без виключення представників виборчого процесу, наявність міжнародних спостерігачів, відповідно вільне просування своїх думок всіма без винятку кандидатами.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти