Анжеліка Рудницька: «Толока – це коли всі разом роблять велику гарну справу»

10 червня 2018 року відбулася традиційна арт-толока «Анжеліка Рудницька збирає друзів», і цьогоріч артистка напередодні свого дня народження зібрала однодумців та прихільників в Національному музеї народної архітектури та побуту «Пирогово», а об’єктом допомоги стала одна з найстаріших дерев’яних хат Волинського Полісся, котра знаходиться під загрозою руйнування. І деталі цієї події ми дізнаємося в гості студії «Доброго ранку, Країно». Це Анжеліка Рудницька – заслужена артистка України, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки художників України, голова Наглядової ради Національного конкурсу «Благодійна Україна»:

«Я не люблю традиційних застіль. Мені не подобається їсти, тим паче не подобається пити алкоголь. Я цього ніколи не роблю. Тому я завжди вигадую якісь цікаві форми дня народження. Але обов’язково ще з якоюсь благодійною метою. Тому що можна просто проводити час і забувати про це на завтра. А можна зробити щось хороше, корисне, веселе, життєрадісне. Був дуже гарний, насичений емоціями день. Всі залишились щасливі, хто прийшов. Тому що ми всі об’єдналися заради порятунку хати.

Вона найстаріша не тільки в музеї «Пирогово», але і взагалі в Україні. Вона була побудована в 1587 році. Понад 400 років хата стоїть. І хочеться, щоб її побачило не тільки наше покоління. В неї є проблеми, і реконструкцію цієї хати оцінили мінімум у півмільйона гривень. Ми зібрали 10000 грн. Але наше завдання було не зібрати цих півмільйона, а просто заявити про це, сказати. Люди потурбувалися. Кожен, хто хоча б 10 грн. кладе в скарбничку, він вже до цієї хати ставиться як до рідної.

Толока – це коли всі разом роблять одну велику гарну справу. Арт-толоки справді стали такою традицією, а коли я чотири року тому вперше зробила на початку війни, то нам вдалося допомогти трьом притулкам, в яких розмістилися вимушені переселенці. Тоді взагалі не розуміли, що робити, як бути. І кожного року це вже стало традицією. Я, чесно кажучи, була цього року така втомлена і вирішила нічого не робити, але мені друзі не дали».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти