Аркадій Корнацький: «Ні в якому разі не можна сьогодні скасовувати мораторій на продаж землі, не захистивши селянина від обезземелення»

Уряд проти скасування мораторію на продаж землі. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За його словами, не варто роздавати українську землю на всі боки, а її продаж має відьуватися за сипецільними правилами. Своєю думкую з цього приводу ділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Аркадій Корнацький – народний депутат України, фракція БПП:

«По-перше, продовжувати мораторій не потрібно, і те, що народні депутати, які на цьому піаряться, називали, що продовжили мораторій, це все нічого іншого, крім як піар. Тому що мораторій закінчиться рівно тоді, коли буде прийнято закон України про обіг земель сільськогосподарського призначення. Так прописано в перехідних положеннях Земельного кодексу. Звісно, що колись цей мораторій буде скасований. І в принципі, його б потрібно було скасувати вже дуже давно. Спочатку так і передбачалося. Адже ж він запроваджувався всього-на-всього на два роки.

В тих умовах, які склалися в Україні, а це умови правового і позапровового свавілля, більше того, це умови, коли грабіж аграрного бізнесу і селян-землевласників поставлено на потік, ні в якому разі не можна зараз скасовувати мораторій просто так, не унормувавши і не захистивши селянина від можливого несправедливого обезземелення. Адже мораторій вводився в 2002 році саме тому, що потрібно було написати такі правові норми, які захистили б селянина і дрібного фермера від несправедливого обезземелення. І от вже близько 18 років це ніхто не робить, всі на цьому піаряться. Зараз те, що ми чули від прем’єр-міністра України, не означає, що він проти скасування мораторію.

Він сказав, що він проти того, аби всі, хто захотів, в який спосіб завгодно це купували. Щоб потрохи українці могли один в одного купувати. Насправді це означає, що я проти того, щоб купляв землю або просто захоплював землю хтось інший, крім тієї групи, яка керує Україною і до якої належить і сам прем’єр-міністр».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти