Дмитро Байраченко: «Засоби побутової хімії обов’язково проходять дослідження на їхню безпечність для людини»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!»» Дмитро Байраченко – заступник начальника управління Державного нагляду та контролю за дотриманням санітарного законодавства Держспоживслужби у місті Києві. Побутова хімія власноруч. Що найкраще допоможе прибрати в оселі? Під час прибирання оселі ми зазвичай використовуємо купу засобів – рідину для посуду, для миття вікон і підлоги, пральний порошок та освіжувачі повітря. Однак усі ці засоби можуть бути шкідливими для нашого здоров’я:

«В певних умовах побутова хімія, яка використовується, може бути небезпечною. Але більш за все при правильному її використанні і використанні за призначенням вона повинна бути для здоров’я людини, яка її використовує, безпечною.

Перш за все потрібно звертати увагу на склад цього засобу і на вміст шкідливих речовин в цьому засобі. Повинні бути обов’язково застереження на її використання. І людина повинна їх дотримуватися. В різних засобах різні речовини є найнебезпечнішими. Це ПАР – поверхнево-активні речовини, сульфіти, різні кислоти в різних концентраціях, хлоровмісні речовини. Ці речовини негативно впливають на здоров’я, але в невеликих концентраціях і при правильному застосуванні ці речовини безпечні для людини. Потрібно засіб правильно застосовувати, як це вказано в інструкції. В інструкції вказані ці правила безпеки, безпечного його застосування і використання. Ці засоби всі проходять певні дослідження на відповідність їхнього складу, на безпечність їх для людини. Вони дозволені для використання. Тому що при певних умовах і при правильному їхньому використанні вони абсолютно безпечні».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти