Дмитро Васильєв: «Якщо ситуація на мітингах протесту буде виходити з-під контролю, це буде сприяти нашому ворогу»

У столиці пройшла чергова акція «Національного корпусу» проти корупції. Правоохоронці ретельно готувалися до зустрічі з мітингарями – перекрили урядовий квартал, перекрили вхід до Адміністрації президента, залучили вибухотехників та кінологів. Активісти вимагали притягнути до відповідальності колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря, яких разом з іншими підозрюють у розкраданні оборонного бюджету країни. З гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Дмитром Васильєвим – політичним консультантом, говоритимемо про протестні настрої українців напередодні виборів.

Наскільки небезпечними для простих українців можуть бути такі щосуботні акції?

Для кожного українця така акція поки що безпечна. Дуже важливо, щоб люди розуміли, що коли люди збираються на такі майдани і є дуже велика кількість людей, там можливі провокації. Тому люди, які вирішують йти на майдани, на маніфестації, мають розуміти, що радикали скрізь, і тим паче для створення картинки напередодні президентських виборів якісь або радикальні групи або наші сусіди з півночі можуть створювати якісь ситуації, і в тому числі дуже небезпечні. Тому люди мають орієнтуватися на те, що вони йдуть на маніфестації – це їхня відповідальність, і краще не брати з собою дітей. І краще там, де є велике скупчення людей, його оминати. Краще бути там, де є якісь виходи, відступи, якщо будуть створюватися якісь серйозні ситуації. Це перше. Друге: якщо утворюються якісь небезпечні протистояння з Національною поліцією, люди також мають не підігравати цим протистоянням. Вони мають відійти в сторону і ні в якому разі не лізти в ці суперечки. Тому що це ні до чого доброго не призведе. Ми маємо пам’ятати, що є закон про поліцію, і насправді монополію на силу має в нашій країні держава, як і в кожній цивілізованій країні. Тобто силу застосовувати до Національної поліції ні в якому разі не потрібно.

Атрибутика акції цього разу була доволі мирною – літаючі свинки, тим не менше, що може статися ближче до виборів?

Це добре, що були свинки, добре, що не каміння, добре, що не щось більш жорстке. Я вважаю, що ця картинка, де свинки летять, це було досить креативно і непогано. Інша справа, що воно має не переходити меж. Люди висловлюють свою точку зору, це право, забезпечене нашою Конституцією, на мирний протест. І ця свинка символізувала певне прізвище, про яку зараз йдеться. Я сподіваюся, що «Національний корпус» і всі його прихильники будуть якраз орієнтуватися на ненасильницькі методи, розуміючи, що будь-яка ситуація, яка буде виходити з-під контролю, буде сприяти нашому ворогу. У нас ворог достатньо зрозумілий, це Російська Федерація. Якщо ми пригадаємо, що відбувалося п’ять років тому, коли відокремлювався Крим, вони якраз використовували ситуацію безвладдя в Україні, коли президент втік, прем’єр-міністр втік та багато урядовців, і фактично єдиним оплотом державності в нашій країні залишався парламент. Я говорю до того, що президентські вибори мають відбутися за українськими законами. Президент, хто б він не був, має бути обраний. І ми ні в якому разі не маємо підігравати або тим безумним політикам українським, або, тим паче, Російській Федерації, які як раз зацікавлені в тому, щоб делегітимізувати наш вибір

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти