Галина Третьякова: «Якщо змінювати правила пенсійного забезпечення, то вже для нових генерацій пенсіонерів»

В Україні заборонять одночасно отримувати пенсію та зарплату. Міністерство соціальної політики після проведення пенсійної реформи введе правило: або громадянин пенсійного віку продовжить працювати, відмовившись від пенсії, або звільниться з роботи і одразу вийде на пенсію. Поєднувати, як це було раніше, стане неможливим. На цю тему поговоримо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Галиною Третьяковою – керівником Інституту громадянських свобод:

«Мені здається, що ці пропозиції не доопрацьовані, тому що така зміна передбачає внесення до ВР хоча б законопроекту. Такого законопроекту до ВР не надходило. І коли кажуть про те, що таке правило діє в усьому світі, то у світі є багато різних правил. Більше того, в світі є трирівнева система пенсійного забезпечення. Так звані три колони, і відповідно до них людина отримує пенсію з трьох джерел. Коли ми кажемо, що, досягнувши пенсійного віку, хтось не отримую пенсію, працюючи надалі, тут мова може йти про різні колони.

Наприклад, накопичувальна система передбачає більш ранній вихід на пенсію і пізніший. Якщо у вас є у власності накопичений фонд якийсь, то ви можете підрахувати, на яку пожиттєву пенсію ви можете розраховувати, виходячи на пенсію в 50 чи в 70. І таким чином ви можете працювати до 70 і потім отримувати пенсію в більшому розмірі. А якщо ви не досягнете 70 років, то в цьому випадку спадщина буде для ваших нащадків. Але це стосується накопичувальних рівнів. Що стосується солідарної системи, яка наразі діє в Україні, то для того, щоб змінити її, змінити правила дуже різко, треба щонайменше внести зміни до парламенту і продекларувати, що той, хто працює, той, навіть якщо він досяг 60 років, не отримує пенсію. Я не думаю, що парламент в цьому чи в наступному році буде приймати такий законопроект.

Я вважаю, що якщо держава впродовж великої кількості років не готувала населення і не казала, що буде таке правило, то і люди відповідно і домогосподарства не готувалися до такої ситуації. А тому вони розраховували, що, досягши 60-річного віку, на те, що вони будуть отримувати і дохід, якщо вони будуть працювати, і пенсію. Більше того, при тих розмірах пенсій, які сьогодні є в Україні, а це 2560 грн. на місяць середня пенсія з липня, така сума не дає можливості пенсіонеру виживати в більш-менш зручних умовах. А тому велика кількість пенсіонерів, хоча і не переважна більшість, продовжує працювати. І якщо держава розмовляла на умовах, ти досягнеш 60 років і будеш отримувати якусь суму, то це зобов’язання треба виконувати. А якщо їх і змінювати, то змінювати треба для нових генерацій пенсіонерів, які прийдуть на пенсію, але вони вже будуть готові до того, що вони мають обирати або або».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти