Геннадій Рябцев: «Насправді не відбувається нічого, що б сприяло нормальним відносинам на ринку газу»

Урядовці зобов’язали «Нафтогаз України» знизити ціну на газ. Премєр Володимир Гройсман вважає, що НАК зловживає монопольним становищем. Про те, чому уряд воює з «Нафтогазом» за ціну газу, поговоримо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Геннадієм Рябцевим – експертом з енергетичних питань:

«Я не знаю, якою має бути ціна газу для населення. Тому що у нас запроваджується ринок природного газу. Спрогнозувати ринкові ціни достатньо важко. Але у нас чомусь урядовці продовжують жити в регульованому ринку, коли ціни визначаються так, як хоче очільник однієї із політичних сил, яка буде змагатися за місця у ВР ось вже найближчим часом. І тому хочеться виглядати в очах споживачів, тобто майбутніх виборців так, як хочеться виглядати. Тобто робити все для того, щоб всі подумали, що прем’єр і взагалі уряд хоче знизити ціни на газ для населення. Якби він цього хотів, то не було б цих заяв, а просто через наглядову раду, через формування наглядової ради належним чином НАК «Нафтогазу України», щоб там було представників держави більшість, а не меншість, як зараз, всі рішення, необхідні уряду, були б проведені через цю наглядову раду. Зобов’язали б правління НАК «Нафтогазу України» робити все, що захоче уряд.

Якщо б у нас більшість громадян України розуміла, яким чином діє держава, яким чином мають діяти органи державної влади і, зокрема, центральні органи виконавчої влади, тоді б все було зрозуміло і всі б розуміли, що насправді нічого не відбувається такого, щоб сприяло нормальним відносинам на ринку газу. Тобто уряд, коли він приймає якісь рішення, він має слідувати відповідним процедурам, які прописані в регламенті Кабміну. Якщо ці процедури порушуються, в будь-який момент часу будь-який учасник ринку природного газу може оскаржити це рішення в суді і отримати компенсацію за рахунок. Що, власне, і відбувається. І коли Гройсман каже, що уряд зобов’язав «Нафтогаз» знизити щось, то потрібно подивитися, а на основі якого документу. А якщо цього документу немає? Було сказано, що було прийнято зміни в постанову Кабміну №293, яка визначає методику визначення цін на природний газ для населення і теплокомуненерго. Але цих змін немає. Тобто немає цього документа. Той проект документа, який передбачає ці зміни, було відхилено Державною регуляторною службою як такий, що не відповідає закону України про основи регуляторної політики, який суперечить основним принципам державної регуляторної політики. Тобто такого документа ще немає, але і «Урядовий портал», і всі засоби масової інформації подали заяву прем’єр-міністра так, нібито цю проблему вже вирішено і ціни на газ для населення вже мають знизитися».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти