Ігор Алексєєв: «Хочу наголосити, що коаліція юридично існувала до 17 травня 2019 року»

Андрій Парубій заявив, що депутати збирають підписи під конституційним поданням щодо законності указу про розпуск парламенту. Лідер партії «Сила людей» Олександр Солонтай також повідомив, що оскаржить рішення президента у суді. Перспективи подібних оскаржень обговоримо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Ігорем Алексєєвим – народним депутатом України, фракція «Народного фронту»:

«Якщо ми говоримо про кроки, які в перший день реалізовує президент України, то він пішов на відкриту конфронтацію з Конституцією України, з Верховною Радою. Тому що якщо ми говоримо про те, що було встановлено фактично ним одноосібно факт відсутності коаліції і на підставі нього видано неконституційний указ про розпуск парламенту, то я хочу наголосити, що коаліція юридично існувала до 17 травня 2019 року. Коли спікер парламенту Андрій Парубій про це заявив з трибуни парламенту. До цього будь-яких інших заяв про відсутність коаліції, про вихід фракцій до мінімальної межі не було.

Позиція друга: я абсолютно не підтримую тези про те, що там коригування коаліції відбувалося якимось чином ситуативно. Згідно чинної Конституції єдиним конституційним призначенням коаліції є участь в формуванні уряду. І ця коаліція, яка розпалася 17 травня 2019 року, з цією роботою успішно справлялась. Спочатку в 2014 році, коли був сформований перший уряд Арсенія Яценюка, і потім, коли був сформований уряд Гройсмана. Щодо голосування у ВР – ніхто не забороняє і ніде немає вимоги, що повинна голосувати виключно коаліція ВР. Тоді що, ми забороняємо «Самопомочі» чи позафракційним голосувати в ВР? Це просто маніпуляція і такий відвертий юридичний нігелізм.

Принципова річ, що ті випадки і ті ситуації, які є, ніхто не повинен закривати на них очі. Говорити, що це неконституційно, і не реагувати, це абсолютно неправильно. Є ініціатива щодо звернення до Конституційного Суду, а КС буде розглядати. Щодо строків, то я абсолютно не хочу забігати наперед, коли це може бути розгляд, коли це може бути рішення. Хоча згідно закону про КС закон дозволяє у невідкладних випадках розглянути КС конституційне подання протягом одного місяця».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти