Ігор Лапін: «Введення біометричного контролю є досить позитивним»

Президент Порошенко, коментуючи рішення про запровадження біометричного контролю, сказав, що це збільшить можливості України в боротьбі з тероризмом і відповідно зменшить вірогідність таких проявів на території нашої країни. 70 країн входять в список цього біометричного контролю. В студії «Доброго ранку, Країно!» обговорюємо цю тему з Ігорем Лапіним – народним депутатом України, який є прихильником візового режиму і біометричного контролю:

«Звичайно, я людина, яка, скажімо так, пройшла війну, і розумію, що в нас на сході воюють вже ніякі не сепаратисти, вони закінчилися десь в червні 2014 року. В основному це громадяни Російської Федерації, і їхні паспорти ми ящиками передавали на штаб після боїв. Тому я вважаю, що заради безпеки держави нам треба боронити рубежі не тільки на сході, але і на інших підступах до держави Україна. Тому що заїхати громадянину Російської Федерації чи іншої держави зі сторони будь-якого кордону і опинитися в тилу у наших хлопців – це трошки ризиковано.

Перш за все я не хочу, щоб наша країна стала перевалочною базою для незаконної міграції до Євросоюзу, щоб потім нас у цьому і не звинувачували. Ми маємо безвізовий режим, і ми теж маємо виконувати функцію так званого фільтра для країн ЄС. Раз нас вже впустили в зону безвізового режиму в Європу, значить, до нас ті, хто мають візи з Європою, аналогічно мають мати візи з нами. Я прихильник такої ідеї.

Але на даний момент введення візового режиму лежить повністю в площині відповідальності президента і Міністерства закордонних справ, а не парламенту зокрема, тому я вважаю, що таким перехідним моментом на цьому шляху введення біометричного контролю є досить позитивним. Воно вже, скажімо так, головну ідею забезпечити безпеку нашої держави виконує. В тому сенсі, що ми бачимо наслідки. Наприклад, вихід перед самим Новим роком Росії із органу, який відповідає за контролем над обстрілами – СЦКК. Вони ж не просто так вийшли, зараз вони назад вже хочуть. Тобто вони вивели фактично свій підрозділ, який не хоче здавати відбитки пальців. Тому ми розуміємо, хто находився в цьому контрольованому Росією органі.

Перш за все обирання інших країн це питання все-таки відноситься до компетенції Міграційної служби. Вони дивляться, які країни мають ризики. Різні ризики. Перш за все пов’язані з безпекою України, тобто терористичні напрямки і так далі. Тому вже вибір тих країн, звичайно, йшов поза контролем народних депутатів, а це питання вже вирішувалося Радою національної безпеки і оборони, Міграційною службою, прикордонниками. Є в нас і Служба зовнішньої розвідки, і Головне управління розвідки. Тобто є країни, які відносяться до цієї групи ризиків».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти