Ігор Побер: «Має бути більш радикальне покарання за корупцію, бо 8-12 років замало для тих, хто краде мільйонами»

Від президента до дрібного чиновника пропонують карати довічним ув’язненням за корупцію. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект, ініціатором якого є депутат від БПП Ігор Побер. Автор цього законопроекту Ігор Побер – гість студії «Доброго ранку, Країно!», розповість про те, чому вирішив подати саме такий законопроект за два тижні до завершення каденції ВР:

«Це не важливо вже, це під кінець каденції чи на початку. Дуже багато говорять про корупцію, але дій дуже мало. Ми в цій каденції дійсно дуже багато зробили в боротьбі з корупцією. На жаль, сама корупція нікуди не просунулась. Вона як була на Україні, так і залишилась. Ми створили НАБУ, НАЗК, САП, під кінець каденції створили Антикорупційний суд. Але, на жаль, як ми бачимо, ці самі органи теж погрузли в корупції. Напевно ця система, яка в нас є, вона настільки укорінилась в нас, і навіть ті скандальні справи, які були в «Укроборонпромі», ми ж бачили, що замішані представники НАБУ.

І просто виникла ідея в мене і моїх колег, що напевно має бути більш радикальне покарання за корупцію. Бо ті справи за зловживання в особливо великих розмірах за хабарі з 5 до 8 за зловживання і з 8 до 12, мабуть, не таке страшне покарання для топ-чиновників, які залазять в карман українців і які залазять в держбюджет. Це не є покарання для тих, які крадуть мільйонами, з 8 до 12 років. А враховуючи наші суди, то вони практично рік-два і виходять або взагалі не покарані, або суди доводять справи до якихось штрафів. Це звичайно є непокарання.

Це не важливо, зараз чи ні, а важливо, щоб цей закон був прийнятий. Якщо не буду я, то я впевнений, що цей закон підхоплять колеги, які пройдуть в наступну каденцію. Його треба прийняти. Тому що відповідальність 8-12 років це відповідальність для топ-корупціонерів. І тоді чиновники задумаються, залазячи нам в карман, чи залазячи в державний бюджет, чи зловживаючи службовим становищем».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти