Ірина Колесникова: «Небезпечність кору в ускладненнях»

Небезпечний кір: як і чому вірус косить доросле населення? В Україні не оголошуватимуть епідемію кору. Про це заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона закликала всіх вакцинуватися. За даними Центру громадського здоров’я, з початку року на кір захворіли майже 12 тисяч українців. Від ускладнень померли шестеро людей, серед них – двоє дітей. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Ірина Колесникова – завідувачка кафедри епідеміології Національного медичного університету ім. Богомольця:

«Епідемію взагалі оголошує не МОЗ. Епідемію оголошує комісія, МОЗ готує документи і подає документи на комісію. З яких причин вирішили, що справимося без оголошення епідемії, я не можу вам сказати. Абсолютно немає різниці, чи проголошена епідемія чи ні. Заходи боротьби з кором, протиепідемічні заходи завжди однакові. Ми, на жаль, крім вакцинації, нічого іншого людству запропонувати не можемо. І це є найефективніше.

Небезпечність кору в тому, що ускладнення, які ми спостерігаємо зараз, надзвичайно тяжкі. Це енцефаліт, кома і врешті-решт смерть. 27 смертей за час цього ускладнення епідеміологічної ситуації в країні – це велика цифра. Це мусять усвідомити всі, хто ще не зробив щеплення або сумнівається в тому, чи доцільно це. Що краще перехворіти в дитинстві, і тоді в дорослому віці в тебе буде імунітет. Але діти, які помирають від кору, це свідчення того, що це вже не можна вважати просто банальною дитячою інфекцією.

В перші дні дійсно дізнатися, що в тебе кір, неможливо. Це схоже на будь-які сезонні гострі вірусні інфекції дихальних шляхів. І зазвичай доки не з’явиться висипка, діагноз не встановлюють. Лабораторно це можна було б виявити, але лабораторно теж лише з третього дня після висипки можна брати аналіз, щоб встановити, гостре це захворювання чи щось інше. Характерна висипка спускається зверху донизу. Важко хворіють зараз і діти, і дорослі. Лише ті, хто був щеплений, переносять значно легше. Вакцинація проходить в два етапи. В 12 місяців КПК – кір, паротит, краснуха. І в шість років перед школою».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти