Ірина Ковпашко: «Ми вже готові до виплати з 1 липня нових розмірів перерахованих пенсій при зміні прожиткового мінімуму» на 67 грн.»

З 1 липня уряд готується збільшити пенсії тим категоріям громадян, в яких за плечима великий трудовий стаж. Хто саме буде отримувати більші пенсії і чого чекати іншим пенсіонерам, про це поговоримо з гостею студії «Доброго ранку, Країно!» Іриною Ковпашко – заступником голови правління Пенсійного фонду України:

«Я зазначу насамперед те, що 1 липня це дати, коли відповідно до закону про державний бюджет на 2019 рік змінюється прожитковий мінімум. Тобто ми вже підготувалися і готові до виплати з липня місяця нових розмірів перерахованих пенсій при зміні прожиткового мінімуму, який зростає на 67 грн. Це для тих, у кого є в складі пенсії ті виплати, які обчислюються від прожиткового мінімуму.

І друге питання – це нова ініціатива уряду. І ця ініціатива має бути оформлена у вигляді певного розпорядчого акту, документу, постанови Кабінету міністрів, і відповідно ми її будемо реалізувати. Ми почули всі формальні питання, в яких буде визначено коло осіб, строк, сума, дата. Так, безперечно, ми знаємо, що сьогодні в Україні близько 2,5 млн. жінок, які мають стаж 30 років, і чоловіків, які мають стаж 35 років і розмір пенсії яких не досягає 2 тис. Тобто ми орієнтуємося на таку категорію. Але ж 30 і 35 років це повний страховий стаж, який діє відповідно до нашого законодавства на сьогодні.

Це не перша подібна ситуація, яка складається. Як тільки буде ухвалено нормативний документ, ми зробимо всі дії, які дозволять забезпечити виплату в підвищених розмірах. В тому числі така виплата можлива за додатковими відомостями.

Я хочу тільки акцентувати увагу на наступному. Що численними нормативними документами, які регулюють питання розмірів пенсійних виплат, визначено як стандартні перерахунки, які торкаються особистих показників людей, тобто тривалості стажу, величини заробітної плати , цей перерахунок з липня місяця, безперечно, базується виключно на зміні показника прожиткового мінімуму. Так от абсолютно всі, у кого в складі пенсійної виплати – учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, малолітні в’язні, жертви нацистських переслідувань, донори – це люди, які мають такий статус, відповідно тримають підвищення».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти