Іван Гурмак: «На кожну тисячу дітей народжується одна глуха дитина»

3 березня – Міжнародний день охорони здоров’я вуха та слуху. Отже в студії «Доброго ранку, Країно!» Іван Гурмак – лікар отоларинголог вищої категорії:

«Є дані по Україні, що на кожну тисячу дітей народжується одна дитина глуха. Зупинити тенденцію неможливо. Статистика свідчить, що такі дані по всьому світу, що на тисячу народжених дітей одна дитина глуха. Це можуть бути різні причини, які виникають під час вагітності жінок. В першу чергу причини бувають, коли вагітна вживає некотрольовано антибіотики, які являються токсичними. Це гентаміцини, стрептоміцини, мікацини. Може виникнути вроджена глухота, і дитини народиться з глухотою. Або якщо вагітна жінка під час вагітності перенесла інфекційні захворювання, які найбільш небезпечні і яких в Україні випадки відбуваються – це кір, краснуха. І ще третя причина може бути – це ломка на генному рівні. Або спадково, коли батьки глухонімі.

При народжені дитини в кожному пологовому будинку міста Києва проводиться обстеження новонароджених дітей протягом перших 2-3 діб. Акустичний апарат вкладається у вухо дитині, і можна сказати, дитина глуха чи ні. Це займає буквально 2-3 хвилинки це обстеження. По Україні ще не всюди по пологовим будинкам це використовується. Але з часом буде використовуватись.

Зіпсувати слух паличка для чищення вуха безпосередньо не може. Коли є сірчані пробки, то вичищати такою паличкою не можна. Маленьким дітям чистять тільки маленькими паличками. Тільки треба змочити в розчин, може бути кип’ячена вода. Тільки, щоб не суха. Діткам відтягують вушну раковину донизу і дозаду. Дорослим, якщо чистять вуха, то відтягують доверху. Вставляють паличку і вичищають, але вичистити нереально. У Франції забороняють палички, бо дуже часто вата з палички залишається у слуховому ході. Зараз є масляні краплі, які закрапують на 10-15 хвилин».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти