Йосип Вінський: «Сьогодні я бачу процес погіршення системи державного управління»

Президент Зеленський має намір скоротити кількість держчиновників по всій країні. Реформу голова держави почав зі свого Офісу – кількість чиновників скорочено майже втричі, до 142-х. Своєю думкою з цього приводу поділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Йосип Вінський – міністр транспорту та зв’язку України в 2007-2009 рр.:

«Скорочення як самоціль я не підтримую. Скорочення як розумний процес удосконалення системи управління – так, треба робити. В зв’язку з тим, що є комп’ютеризація, інші механізми. В цілому кількість чиновників треба скорочувати. Але це має бути не одноразова акція і не піар-акція, а це має бути дуже продуманий, чіткий процес, спрямований на покращення системи державного управління. А сьогодні я бачу процес погіршення системи державного управління. І це дуже прикро. При тому, що у Конституції написано, що наша держава соціальна, правова, то тут є великі питання. Тут не має бути популізму. Тут має бути тверезий, прагматичний, державницький підхід до цих процесів.

Якщо ми заміщаємо процедурно або технічно чиновника, тоді є сенс його скорочувати, піднявши йому зарплату, піднявши його відповідальність. Але якщо ми просто робимо на цьому піар, просто скорочуємо чиновників, бо якби є несприйняття суспільне чиновника як такого, то це виглядає як розрушення держави і втрати системи державного управління, і втрати системи державних послуг. І це є погано. Тобто однозначно має бути процес зменшення, але розмір цього зменшення має бути адекватним тим функціям і тій системі відповідальності, яку держава бере на себе відповідно до Конституції, до законів України».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти