Кирило Молчанов: «Штаб Зеленського розуміє, що він слабкий спікер, тому робиться все, аби уникнути його зустрічі з медіа»

Не ходити на дебати це як іти на червоне світло. Дебати, які анонсували на НСК «Олімпійський», в результаті перетворилися на спілкування Петра Порошенка з пресою. Володимир Зеленський так і не з’явився на стадіоні. Таку поведінку Зеленського Порошенко порівняв із порушенням правил дорожнього руху. У штабі Володимира Зеленського дебати Петра Порошенка на НСК «Олімпійський» назвали агітаційним мітингом і додали, що не беруть участь в таких заходах. Про перебіг виборчої кампанії перед другим туром поговоримо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Голобуцьким та Кирилом Молчановим – політичними експертами.

Кого ви підтримуєте під час цих виборчих перегонів?

Олексій Голобуцький: Підтримка це така справа. Я як нормальний громадянин України хочу почути позиції. В Порошенка все зрозуміло, він діючий президент, позиція його зрозуміла. Мені хочеться абсолютно нормально почути позицію іншого кандидата, і тут немає значення, підтримую я, не підтримую когось. Просто хочу знати. Щоб щось підтримувати, треба розуміти, що підтримувати. Хоча б по п’яти-шести пунктах почути точку зору Зеленського. Хоча знову ж таки як технолог я розумію, що і правильно робить його команда, що не приходить на ефіри, і взагалі це треба було робити з першого дня після першого туру. Взагалі нічим не займатися, не говорити про дебати, про аналізи, просто сидіти собі. І, в принципі, я думаю, позитивного результату вони досягли б взагалі без всякої діяльності.

Кирило Молчанов: Насправді дебати в наших реаліях це не стільки діалог кандидатів, скільки презентація. Я відверто не працюю ні в тому, ні в іншому штабі, гне підтримую як професіонал жодного з цих кандидатів, але як громадянину мені теж було б цікаво подивитися це, оскільки на сьогоднішній день ми маємо ситуацію, коли в нас один кандидат уникає будь-яких ситуацій, коли він може з пресою поспілкуватися. І в наших реаліях дебати це не стільки батл між двома опонентами, скільки ситуація, коли від одного кандидата вимагають, щоб він нарешті розповів, як він бачить візію майбутнього України, а інший кандидат міг би якось йому опонувати. І тому насправді ситуація дивна, але ми живемо в таких реаліях, що я так розумію, що жодних дебатів не буде і навряд чи до 21 квітня ці два кандидати перетнуться. Тому що штаб Зеленського буде ігнорувати будь-які спроби Порошенка з’явитися, а штаб Порошенка не буде бажати грати за правилами Зеленського, тобто з’явитися 21 числа на стадіоні о 19.00.

Яким чином пересічні виборці можуть отримати відповіді на свої основні питання?

Олексій Голобуцький: Наш український народ може віддати найвищу посаду, звичайно з усіма обмеженнями, проблемами і потім з парламентськими вборами, людині, про яку ми, можливо, нічого не знаємо. Коли я спілкуюся з іноземними журналістами, вони задають мені питання про вибори, а я кажу, а звідки я знаю, якщо програми немає як такої, по команді судити про напрямки неможливо, бо там є представники як одного напрямку, так і іншого напрямку. Єдине, що я знаю про Зеленського, це принаймні, що я чув конкретику. Що він за вільний продаж землі. Це єдине, за що я можу його підтримати. Референдуми. Я читаю на «Фейсбуці», люди, які виступають проти НАТО та ЄС, вважають, що референдум це намагання Зеленського відтермінувати взагалі цю тему. А прихильники НАТО та ЄС, які готові голосувати за Зеленського, вважають, що це ознака того, що він за НАТО та ЄС. І на цьому будується вся, так би мовити, інтрига Зеленського.

Чому команда Зеленського стримує його в промовах, він не з’являється на ефіри та зустрічі?

Олексій Голобуцький: Тому що йому це невигідно. Тому що голосують не за Зеленського як людину з політичними поглядами, голосують за об’єм якихось міфів, якихось уявлень конкретних виборців про те, яку політику буде вести Зеленський.

Кирило Молчанов: Тут все дуже просто насправді. Його штаб розуміє, що він слабкий спікер, що він не орієнтується ґрунтовно в якихось базових категоріях, тому вони роблять ставку на те, щоб він уникав будь-яких зустрічей з медіа. І я так думаю, що напевно до 22 квітня ми його і не побачимо в жодних реальних спічах і не почуємо від нього якоїсь конкретної позиції по всіх пунктах, які цікав було б дізнатися суспільству. В принципі, його команда робить все досить грамотно, але суспільству, звичайно, було б цікаво почути врешті-решт, як він бачить майбутнє України, як він бачить перші сто днів свого президентства імовірного чи перших п’ять кроків.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти