Лев Парцхаладзе: «Зараз приблизно 70% застарілого житла, і з кожним роком цей відсоток збільшується»

В Україні готують масштабне знесення хрущовок. Зрівняти із землею можуть цілі мікрорайони, і при цьому згода всіх мешканців не потрібна. Відповідний законопроект розробили у міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Про це докладніше розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Лев Парцхаладзе – заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:

«По-перше, хочу нагадати, що зараз приблизно десь 70% ми маємо застарілого житла, і з кожним роком цей процент росте. Були спроби реновати таке житло, в 2006 був законопроект, але такі рішенні були невдалі. Тому що там була, по-перше, стовідсоткова згода мешканців житла. І ця норма не дає можливості. Це перша проблема, і хочу нагадати, що ті об’єкти планується не тільки зносити, але і реконструювати. Тобто ми маємо два рішення. Є проекти і домівки там, де треба, обов’язково, якщо вони в аварійному стані, а там, де можливо зробити, то і також треба реконструювати.

Якщо будівля в аварійному стані, то треба мешканців виселяти. А якщо ні, то є приклади, програми, в Німеччині і Польщі так роблять, і люди там проживають і роблять реконструкцію. Тому треба новий законопроект, щоб давав таку змогу. Але якщо хтось не дає згоду, то він порушує права інших людей. Якщо будівля, наприклад, в аварійному стані і треба реконструювати.

Ми запропонували в законопроект таку норму, що якщо людина живе в тому районі, він отримує нову квартиру в тому ж районі. І в першу чергу будується новий дім, люди переселяються, і тільки потім можна руйнувати те старе житло. Відмовитися і отримати компенсацію він може завжди. Але я думаю, те, що буде запропоновано, буде як мінімум вдвічі вигідніше для нього. Тому що вартість цього житла вдвічі збільшиться».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти