Ліна Кущ: «З ОП виходять дуже суперечливі коментарі з тих чи інших гарячих питань, тому журналісти очікують, що президент розставить всі крапки над «і»

Сьогодні Володимир Зеленський зустрінеться із пресою у новому форматі. На 10 жовтня офіс глави держави анонсував прес-марафон. З 10-ї ранку протягом усього дня Зеленський відповідатиме на питання журналістів. Місце обрали специфічне – нещодавно відкритий приватний фуд-маркет. Гостя студії «Доброго ранку, Країно!» Ліна Кущ – перший секретар Національної спілки журналістів України, розповість про захід докладніше:

 

«Це довгоочікувана прес-конференція, на яку журналісти розраховували спочатку на сто днів президентства, потім ми подумали, що президент дасть докладну прес-конференцію після тієї бурі, яка збурилася в суспільстві після інформації про підписання певної угоди в Мінську. Сто днів минули. Питань накопичилося забагато, і, з іншого боку, ми бачимо, з Офісу президента виходять дуже суперечливі коментарі з тих чи інших гарячих питань. Тому журналісти очікували, що президент розставить всі крапки над «і».

 

Ще два місяці тому Андрій Богдан казав, що журналісти не потрібні, я гадаю, що тут, з одного боку, суспільний тиск і тиск журналістської спільноти на Офіс президента і на президента загалом. З іншого боку, журналісти зробили висновки з тієї ситуації, яка була справді. Людині, яка, приміром, має 1,5 млн. підписників у соціальних мережах, не потрібні журналісти для того, щоб поширити інформацію про свою діяльність. Але журналісти потрібні для того, щоб висвітлити перед суспільством певні сторони цієї діяльності, проаналізувати, спрогнозувати, дати те, що приховано зазвичай від суспільного ока. І ось така активна діяльність журналістів із викриття певних сторін діяльності нових топ-чиновників, можливо, і спричинила таку зміну позиції керівника Офісу президента.

 

Акредитація завершилася вчора о 18-й годині, і частина наших колег, які хотіли би потрапити на цю прес-конференцію чи марафон і поставити свої запитання, вони туди не потрапили через те, що звернулися запізно. Ми вважаємо, що це є порушенням права журналіста на участь в такому заході і права аудиторії знати про те, що там відбувається».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти