Любомир Мисів: «Більшість в парламенті «Слуга народу» могла б отримати тільки за пропорційною системою»

Згідно з соціологічними опитуваннями, серед тих, хто буде голосувати на парламентських виборах та визначився зі своїми вибором, перемагає партія чинного президента Володимира Зеленського «Слуга народу». На зв’язку зі студією «Доброго ранку, Країно!» Любомир Мисів – заступник директора соціологічної групи «Рейтинг».

Вас не лякає те, що 40% населення готові проголосувати за партію «Слуга народу», про яку абсолютно нічого не знають?

Соціологів не лякають такі результати. Тому що вони цілком закономірні і виходять вже з результатів виборів президента. В принципі, суспільство готове і надалі перезавантажувати владу, і цим пояснюється вже зростання рейтингів не тільки «Слуги народу», а й інших нових проектів.

За яких умов партія «Слуга народу» пройде в своїй більшості в парламент?

Звісно, що більшість в парламенті «Слуга народу» могла б отримати тільки за пропорційною системою. Оскільки, якщо буде мажоритарна система збережена, а вона швидше за все так і залишиться, то тут шанси вже дещо інші. Ми розуміємо, що по мажоритарних округах дуже багато висуванців будуть йти або як самовисування або ж все-таки вже давно працюють на територіях і вже будуть вирішувати, до кого вони приєднаються у парламенті.

Тоді чи не маніпулює Володимир Зеленський, говорячи про пропорційну систему як єдиний правильний вихід для країни?

Ми всі прекрасно знаємо і переваги, і недоліки пропорційної системи. З однієї сторони, розуміємо, що мажоритарка це все-таки пряма робота з виборцями. Вона дуже часто пов’язана з підкупом. Пропорційна система також має свої недоліки, якщо вона має закриті списки, і звісно тоді суспільство не може проконтролювати тих людей, які потрапляють до парламенту, оскільки це визначає партійне керівництво. Немає ще поки такої досконалої системи. Звісно, потрібно все-таки виступати за відкриті списки, за оновлення політичного складу Верховної Ради. Але я думаю, що це вже буде за наступного складу парламенту.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти