Максим Голосний: «Щоб уникнути всіх катаклізмів, які сьогодні ми маємо в енергетичній сфері, слід прибрати всі офшорні прокладки»

Три роки поспіль у селі Єлизаветівка на Дніпропетровщині користуються газом, але не платять за нього. Сільський голова судиться з газопостачальною компанією. Намагається довести, що люди не мусять платити кіпрській офшорній компанії. Про ситуацію, що склалася, докладніше розповість гість студії «Доброго ранку. Країно!» Максим Голосний – сільський голова Єлизаветівки:

 

«На сьогодні стан справи нормальний. Єлизаветівка почуває себе занадто добре. Немає чим крити кіпрським газопостачальним та газорозподільним компаніям. Немає жодних доказів збитків по лінії податкової. Немає показників лічильників. Немає правоустановлюючих документів на газову мережу. Немає правоустановлюючих документів на газ. Не може компанія кіпрського походження, яка не має своєї газотранспортної мережі, не має свого власного газосховища або орендованого, вимагати будь-що від органу місцевого самоврядування.

 

Наш досвід є досить нетиповий, досить позитивний, і два дні тому відбулася, я ввжаю, значна подія. Була перша консультаційна зустріч з представниками НАК «Нафтогазу України», які вивчали наш юридичний кейс. Були дуже приємно здивовані нашою позицією. Фактично підтримали нас. Це на етапі перших консультаційних перемовин. Вони були здивовані. Вони не виключають спільної прес-конференції. Вони поділяють нашу думку, що раз і назавжди для того, щоб уникнути всіх непорозумінь, всіх катаклізмів, які сьогодні ми маємо в енергетичній сфері, слід прибрати повністю всі прокладки офшорні, без чітко визначеного кінцевого бенефіціара. Чому?

 

В Німеччині це категорично заборонено, тому що Німеччина розуміє, що діяльність компанії без чітко визначеного кінцевого бенефіціара завдає істотної шкоди економічній безпеці. Україна мовчить. Все почне змінюватися після того, як ми почнемо говорити правду і приберемо зайвих посередників».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти