Максим Циганок: «Щоб підтримати людину до приїзду швидкої допомоги, був розроблений додаток екстреного виклику DocRadar»

В Україні з’явився мобільний додаток екстреного виклику допомоги DocRadar. Щоб скористатися ним, потрібно встановити додаток на смартфон і підтвердити номер телефону. Докладніше про нововведення розповість гість студії «Доброго ранку, Країно!» Максим Циганок – лікар-травматолог, директор «Інформаційного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» МОЗ України:

«Для айфонів поки що немає цього додатку DocRadar, буде буквально на наступному тижні. Зараз користувачі «Андроїду» можуть користуватися. Так технічно вийшло, бо все ж таки на ринку «Андроїдів» більше, ніж IOS. Тому такий перший напрямок розроблявся для «Андроїда». DocRadar має дві складові. Одна складова – це екстрений виклик. Система побудована таким чином, що якщо з вами щось трапилося – якась ДТП, якісь травми або серцевий напад, ви можете в три кліки зробити екстрений виклик. І система почне шукати в кілометрі, в двох кілометрах, в трьох найближчого рятівника. Тобто людину, яка зможе найскоріше за всіх прибути до вас. Система визначає вашу точку виклику і прокладає маршрут рятівнику до особи, яка потребує допомоги.

Це не відміняє швидку допомогу. Але, щоб врятувати людину, їй потрібно потрапити в лікарню. До лікарні потрібна швидка допомога, яка завантажить пацієнта. Під час транспортування до лікарні пацієнту буде надаватись якась медична допомога в кареті швидкої допомоги. Але є один ще дуже важливий момент – до приїзду швидкої допомоги теж потрібно якось дожити. Швидка може їхати 7 хвилин, 10 хвилин, може 15 хвилин. Але в ці хвилини повинно щось відбуватися. Не просто людина повинна лежати і чекати швидку і помирати. Бажано, щоб поруч з’явилась людина, яка зможе надати домедичну допомогу до приїзду швидкої. Тобто підтримати життя до приїзду медиків. В цьому і сенс цього екстреного виклику».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти