Михайло Бесараб: «Я думаю, що дочасні парламентські вибори цікаві для президента Зеленського»

Свого часу у Верховній Раді відбулася зустріч голів та представників фракцій з новообраним главою держави Володимиром Зеленським. Розмова тривала близько двох годин без присутності ЗМІ за зачиненими дверима. Хоча депутати намагалися говорити про внутрішню та зовнішню політику, основним питанням все ж стала дата майбутньої інаугурації. Володимир Зеленський та його команда наполягають на проведенні церемонії 19 травня. З гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Михайлом Бесарабом – політологом, будемо говорити про інаугурацію новообраного президента:

«Справді, дискусія триває, і вона доволі запекла. Все впирається в те, чи матиме можливість новообраний президент розпустити Верховну Раду. Йдеться про дату 27 травня. Нібито до цієї дати, відповідно до Конституції та норм законодавства, президент має можливість оголосити дочасні парламентські вибори. Це буде за шість місяців до дня виборів наступної Верховної Ради. І відповідно депутати, які не бажають допустити цього сценарію – дочасних парламентських виборів, хочуть, аби інаугурація відбулася після 27 травня, коли президент не матиме такої змоги відповідно до законодавства. Відтак команда новообраного президента хоче провести інаугурацію до цієї дати, для того щоб мати таку опцію у своїх руках.

Я думаю, що дочасні парламентські вибори цікаві для президента Зеленського, оскільки ми пам’ятаємо, з яким результатом він переміг на президентських виборах. Навіть у першому турі він набрав понад 30%, і, безумовно, команда новобраного президента хоче не ризикувати, аби цей результат, який він отримав на президентських виборах, максимально конвертувати у результат виборів до Верховної Ради. Бо оці шість місяців можуть бути дуже несолодкими, з великими викликами для нового президента, і є ризик, що значна частина його виборців може розчаруватися, відтак показник підтримки його партії на парламентських виборах може бути істотно нижчим, аніж те, що він отримав під час президентських виборів».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти