Михайло Чаплига: «Четверте місце в рейтингу за соціологічними опитуваннями в чинного президента – це знак не йти на вибори»

З гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Михайлом Чаплигою – політологом говоритимемо про майбутні президентські вибори. Майже 76 відсотків українців мають бажання прийти на виборчі дільниці, щоб обрати президента країни. Такі результати опитування, які провели кілька вітчизняних дослідницьких центри. Також вони оприлюднили рейтинги потенційних обранців. Серед кандидатів на президентську посадку лідером залишається Юлія Тимошенко, друге місце несподівано посів ноумен Володимир Зеленський:

«Близько десяти років тому з бюлетенів зникла графа «проти всіх». Але потенціал і енергія протестного електорату ніде не ділися, вони навпаки ростуть. Якщо б ви сьогодні на місце співаків поставили графу «проти всіх», то я думаю, що сумарна кількість проти всіх дорівнювала б сумі цих співаків, за яких сьогодні дають дані по соціології.

Якщо ви проаналізуєте соціологічне дослідження, то там є ще розріз вікова категорія, вікова група. В середньому десь близько 40 відсотків в Зеленського вікова категорія 18-24 роки. Це молодь, яка стібеться з політиків і не сприймає політиків взагалі. Просто тому, що це не відповідає філософії молоді на сьогоднішній день і вони цікавляться чимось іншим. Політику вони сприймають як щось брудне і нецікаве. Навіть якщо ми з вами підемо в політику, вони нас теж автоматично будуть сприймати як щось чуже. Власне, такі результати ми маємо.

Якщо подивитися Зеленського, то в нього дійсно фактично в половині регіонів друге місце. Це знак для президента. Тому що фактично четверте місце для чинного президента, при цьому коли співак фактично в півтора рази його обійшов, це серйозний знак задуматись, чи взагалі варто йти на вибори. Бо другий тур там зовсім не світить.

Чи світить щось самим співакам, залежить від мобілізації. Якщо вдасться відмобілізувати молодь якимось флешмобом або ще чимось, пройти перший тур, тоді в другий тур виходять Тимошенко і Зеленський і при будь-яких розкладах Тимошенко перемагає. Залежно від того, чи буде мобілізація ще в другий тур молоді, мобілізувати молодь в два тури це дуже складно. Особливо протестний електорат. Явка – наприклад, 76% кажуть, що готові прийти – це поки що бажана явка. Тому що реально буде скоріш за все 60-65%. Люди, які, як правило, відповідають, що вони за Зеленського або за Вакарчука, дуже часто таким чином як би хочуть відкараскатись від опитуючих. В таких опмтуваннях також дуже важливо знати, який був відсоток відмов. Тому що дуже багато відмов від опитування. Іноді це 50%, кожний другий. Це означає, що соціологія, яку ми отримуємо, це фактично соціологія лише 50%».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти