Михайло Волинець: «На українських шахтах не видобувається вугілля, тому що там не платять зарплату, пішли страйки»

Кабінет міністрів обов’язково розрахується із шахтарями. Йдеться про борги щодо зарплат, принаймні з такою заявою напередодні на засіданні Кабміну виступив очільник уряду Олексій Гончарук. Що нині відбувається з цими боргами і до чого це підштовхує самих гірників, говоримо з Михайлом Волинцем – головою Незалежної профспілки гірників України по телефону.

 

Чи дійсно через борги на низці копалень на сході країни гірники відмовилися спускатися в шахти?

 

Так, на шахті «Карбоніт» шахтарі з вчорашнього дня застрайкували, три доби не спускаються в шахту гірники шахти «Новодружеська» «Лисичанськвугілля», а також до шахти «Гірська» люди не спускаються під землю, вони написали заяви в адрес директора про те, що вони на голодний шлунок вже не можуть фізично виконувати тяжку роботу. Заборгованість по заробітній платі велика. Ще за червень в повному обсязі не виплачена заробітна плата. І голодують не тільки шахтарі, а їхні сім’ї. А тим більше поруч Гірське, Карбоніт і поруч Золоте, де вчора відбулися такі події, коли представники АТО і місцеве населення протидіють відведенню ЗСУ із зони АТО. Тобто ситуація вкрай складна. Я повернувся лише вночі із Львівської області, де був на станції Соснівка, коли місцеві жителі разом з шахтарями і АТОшники вже впродовж 40 діб пікетують кілька ешелонів з вугіллям із Росії. Тобто з Росії везуть вугілля, знаходять кошти на оплату за дороге імпортне вугілля, а в той же час вимкнута електроенергія на одній із базових шахт «Лисичанськвугілля», і ясно, що знову ж на українських шахтах не видобувається вугілля, тому що там не платять зарплату, пішли страйки.

 

А як так? Якщо є свій ресурс, чому з ним не працювати?

 

Дуже тяжко зрозуміти, як так відбувається. На 830 років вистачить власних запасів вугілля. Якби підтримати власну вугільну промисловість, не блокувати роботу шахт, то будуть утримуватись в нормальній роботі, в нормальному стані шахтарські міста, наша промисловість, будуть відраховуватися кошти в Пенсійний фонд, фонди соціального страхування. Дуже велика заборгованість в ці фонди. Невчасно виплачуються лікарняні. В той же час голова парламентського комітету з питань соціальної політики заявляє, що лікарняні не треба платити, фонди соціального страхування треба ліквідувати, а ці функції передати в приватні структури соціального страхування. Абсолютно незрозуміло, «смотрящі» продовжують управляти вугільною галуззю. Голова парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус дуже наглим способом продавив і протягнув зміни до закону про ринок електроенергії. Тепер в Україну постачається дорога російська електроенергія. Тоді власні шахти просто не потрібні, власна генерація, теплові електростанції не потрібні. Але ж якщо Росія нас на такий гачок саджає, то потім буде перекривати поставку електроенергії, як це вже було не один раз.

 

Що гірники збираються робити далі?

 

Шахтарі знають, що в суботу ніхто не збирається виплачувати зарплату, це лише обіцянка. А завтра гірники з Луганської області будуть пікетувати обласний центр.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти