Микола Княжицький: «Фактично ми віддаємо органи прокуратури під контроль однієї людини»

Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Микола Княжицький – народний депутат України від фракції «Європейська солідарність». Вчора в першому читанні було проголосовано законопроект про реформу органів прокуратури – замість Генеральної прокуратури збираються створити офіс прокурора, ліквідувати Військову прокуратуру. Ближче ж до ночі на сторінці головного експерта антикорупційної групи РПР Олександра Леменова про те, що президент узгодив кандидатуру Віктора Чумака на посаду заступника генпрокурора – головного військового прокурора:

 

«Віктор Чумак – відомий політик, і тут генпрокурору вирішувати, кого пропонувати. В цьому законі є набагато страшніші речі. Тому що реформа прокуратури це була одна з умов надання безвізового режиму Україні. І відбувалася вона за рекомендаціями Венеційської комісії. Зараз ми фактично скасовуємо будь-яке прокурорське і самоврядування, і контроль, і діяльність контрольно-дисциплінарної комісії. Генпрокурор особисто створює і закриває спеціалізовані прокуратури. Причому не лише військову прокуратуру, точно так і Спеціальну антикорупційну прокуратуру. Тому що немає виключень із цього переліку, кого створює і скасовує генпрокурор. Тому фактично ми органи прокуратури віддаємо під контроль однієї людини. Тобто повертаємося навіть не до часів Януковича, а, я думаю, до часів Радянського Союзу.

 

Це перше читання. Потрібне число голосів є, але взагалі все, що відбувається за останні дні, з порушенням процедури, з порушенням регламенту, з прийнятим законом про імпічмент. В законі про імпічмент президент, який нібито має більшість, він збільшує кількість депутатів, які мають за це проголосувати. Це виникає через те, що президент просто боїться. Він переляканий від того, що, мабуть, готує якісь рішення, що навіть депутати його фракції за імпічмент будуть голосувати. Тому він збільшує бар’єр. Немає випадковостей в політиці».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти