Микола Ковальчук: «В нас крутять пенсійним законом, як циган сонцем»

Вимогу для мінімального віку виходу на пенсію за вислугою років скасовано. Таке рішення прийняв суд. Про це рішення та його наслідки будемо говорити з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Миколою Ковальчуком – член центрального комітету Партії пенсіонерів України:

 

«У нас, як циган сонцем, крутять цим пенсійним законом. В жовтні 2017 року пенсійне законодавство, яке було прийняте, ми критично оцінювали його і розуміли, що буде влада, яка буде переглядати. Тому що в цій пенсійній реформі не врахували, по-перше, 300 тис. державних службовців, які працювали на державу весь вік і пішли на заслужений відпочинок, маючи від 70% до 90% від середньої заробітної плати пенсію. Тепер вони з 2014 року не мають підняття пенсій, навіть по індексації. І їм говорять: переходьте на загальну пенсію. Те ж саме і вчителі, і службовці, і люди шкідливих професій, вони багато чого втратили.

 

І давайте подумаємо, може в нашій економічній ситуації людина відпрацювати, маючи таку тіньову економіку, 25 років трудового страхувального стажу? Що робити тим людям, які на ринку працюють і в тіньовій економіці, які працюють на господаря, а той виплачує тільки половину заробітної плати в конверті, а половину нараховує? Питання надзвичайно складне підняте, але його потрібно вирішувати. І потрібно вирішувати на певний період. Не треба кожен день морочити голову пенсіонеру, бігти йому до Пенсійного фонду чи ні. Тим більше що Пенсійний фонд, коли суди признають за пенсіонером право, який висудить, скажімо, рішення КС. Вони говорять: вибачте, а у нас коштів немає. У нас не передбачено це в Пенсійному фонді на цей рік.

 

Якщо масово звернуться до Пенсійного фонду і будуть задоволені судові позови, вийде, що велику кількість бюджету потрібно видати з Пенсійного фонду. Або дотаційного із державного бюджету. Тому що Пенсійний фонд дотується десь 150-160 млрд. коштів з державного бюджету. І тоді виходить таким чином: якщо ми виплатимо цим людям, то інші, які отримують пенсію, недоотримають. Треба терміново змінювати величину Пенсійного фонду. Це надзвичайно складне питання».

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти