Микола Шамбір: «Страховий пенсійний стаж – це весь період, за який сплачено страховий внесок»

З 2028 року для того, щоб отримувати пенсію, треба мати 35 років страхового стажу у віці 60 років. У чому різниця між трудовим та страховим стажем, як ми отримуватимемо пенсії в майбутньому – про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Миколою Шамбіром – заступником міністра соціальної політики України.

 

Страховий стаж у нас введений з 2004 року при запровадженні пенсійного страхування. Різниця складається, по суті, в тому, що страховий стаж – це весь період, за який сплачено страховий внесок. Те, що є в трудовій книжці і для людини, яка працює на звичайній роботі, що трудовий стаж, що страховий це одне і те саме. Тому що роботодавець за людину сплачує страховий внесок. Тому все йде в страховий стаж і відповідно період з 2004 року страховий стаж у нас з’явився і той період, який був до цього, весь трудовий стаж автоматично став страховим.

 

В яких випадках може бути так, що трудовий стаж з 2004 року може не враховуватися в страховий?

 

Він може не враховуватися якщо немає сплати внесків. Тобто людина працює нелегально. Якщо не вистачає страхового стажу, можна вийти на пенсію або пізніше, до 65 років. Якщо немає відповідного стажу, відповідно виходиш на пенсію пізніше. Або можна докупити страховий стаж. Доплатити страхові внески за певні періоди, коли ці періоди не ввійшли до страхового стажу, і вийти, маючи 35 років чи відповідно 25 років. На сьогоднішній день є веб-портал Пенсійного фонду. Там вся інформація з 2000 року по кожній людині. І кожна людина може це побачити.

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти