Мирослав Гай: «Військовий парад має дуже важливе значення як спосіб консолідації громадян»

Президент країни пропонує цього року не відзначати 24 серпня традиційним проходом військ по Хрещатику, адже, за словами самого Володимира Зеленського, такий захід «помпезний і точно не дешевий». Своєю думкою з приводу того, чи потрібен військовий парад на День незалежності, поділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Мирослав Гай – офіцер резерву, керівник благодійної організації «Фонд «Мир і Ко»:

«Я проти скасування параду. Я за парад, тому що я сприймаю парад зовсім інакше, як мені здається, ніж Офіс президента і сам пан Зеленський. Мені здається, що там його команда не зовсім розуміє, що таке парад як явище. Вони думають, що просто видовище, яке дуже дорого коштує, і що це просто закопування грошей в пісок. Насправді парад має дуже важливе значення як спосіб консолідації громадян. Тобто це така інформаційно-психологічна операція з нашого боку для консолідації громадян. Коли і бабуся і студент будь-який в умовах інформаційної війни з РФ, коли з кожного федерального каналу Росії і з проросійських каналів, які мають українську юрисдикцію, лунає те, що армія у нас слабка, армія у нас це збіговисько алкоголіків, наркоманів. В соціальних мережах це постійно. Потім по всіх російських каналах це розповідають. Що наша армія пограбована, що вона слабка. І саме парад перший у 2014 році дав змогу будь-якій людині України, для якої війна є абстракція, парад дає наглядну можливість показати це.

Крім того, парад демонструє, що у нас є напрацювання і нова техніка та озброєння. В нас дуже багато псевдо-експертів, які кажуть, що цю техніку треба на фронт, але ті два-три танки, які там показуються, на фронті ніяк погоди не роблять. Їх і не можна там використати, тому що це техніка, здебільшого заборонена мінськими домовленостями. Ми не лякаємо країну-агресора ні в якому разі. Ми в першу чергу показуємо громадянам, що в нас є українські ЗС, а там не тільки ЗСУ йдуть – СБУ, МЧС, підрозділи прикордонної служб, Національної гвардії, Національної поліції, які здатні захищати країну. Що в них є нове озброєння, нова форма. Нам є чим хизуватися.

Друге: ніхто не розуміє, що парад став дуже потужним дипломатичним явищем. В минулому році була неймовірна кількість, перший раз за історію України, коли парадом крокувала велика кількість представників НАТО. Це був потужний дипломатичний крок, який демонстрував нашу підтримку. Нагадаю, що на параді в Росії був тільки міністр Бурунді якоїсь, Гватемали».

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти