Навчання українців за кордоном

Сьогодні в студії розмова про навчання українських студентів за кордоном, їх кількість та можливості, а також фінансування закордонної освіти. Наша гостя Любов Щітка – виконуюча обов’язки начальника Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, начальник відділу міжнародних освітніх проектів Міністерства освіти та науки:

«Останні статичні дані дали в грудні 2016 року і говорять про те, що 64 тисячі українців навчається за кордоном.

Так, звичайно, якщо б мені було 18 років, я поїхала б на навчання за кордон. Я закінчила Ніжинський педагогічний інститут ім. М.Гоголя, а друга освіта в мене в Києво-Могилянській Академії. Є досвід стажування за кордоном короткотерміновий. Навіть під час мого навчання в Києво-Могилянській Академії були бажання їхати, але тоді не було так багато можливостей. Зараз би поїхала з огляду на свою фахову зацікавленість – гуманітарні науки, а також, можливо, і міжнародна освіта. Є різні можливості.

Якщо говорити про фінансування навчання за кордоном, то кілька опцій ви згадували про запити від батьків, які можливості в рамках діяльності Міжнародного управління європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України. Зацікавлені можуть поїхати за кордон навчатися в рамках міжнародних угод, які підписує Міністерство або уряд з партнерськими країнами. Це також найпопулярніша програма зараз. Студенти хочуть брати участь в програмах навчання за кордоном. З іншого боку, є патріотично налаштовані. Приємно, що студенти високо оцінюють якість української освіти. З іншого боку, все ж таки я вважаю, що бачити світ потрібно. Бо тільки в порівнянні ми можемо оцінити себе і побачити свої можливості. Це завжди виклики для нас. Понад 64 тисячі іноземних студентів зараз навчаються в Україні».

 

Прокрутити наверх
Натисніть Enter, щоб шукати, Esc - щоб вийти