facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олег Дьорка: «Ми не дамо, щоб Дрогобицька солеварня припинила своє існування»

12.06.2018

Дрогобицька солеварня на межі занепаду. Хто відповідальний за аварійний стан унікального заводу і як можна врятувати культурну спадщину, про це розповідатимуть гості студії «Доброго ранку, Україно!» Леся Татарська, Хосе Турчик та Олег Дьорка – громадські активісти Дрогобича.

Хосе Турчик: Громадськість Дрогобича насправді дуже серйозно схвильована такою втратою. Солеварню хочуть передати в приватну власність, руйнують. Територію мають забудувати МАФами та будинками. Ми не можемо з цим визначитися. Але питання в тому, що цей завод на сьогодні дає прибутку в рік всього 100 тис. грн. І більше він ніколи давати не буде. Тому що він має дебет в шахті тільки 50 куб./м солі. Наша сіль продається здебільшого в нашому регіоні, бо вона втричі дорожча за іншу.

Олег Дьорка: Нашу сіль добувають відкритим способом. Наша сіль це є ропа. Фактично солона вода, яку викачують з певної глибини насосами, а потім її переливають в спеціальні резервуари, нагрівають, вода випаровується, і залишається сіль. Ми пропонуємо зараз який варіант? Ця тема є в нашому місті однією з найпопулярніших. Зараз всі думають, як зберегти це підприємство. Ми пропонували декілька варіантів. Це може бути, наприклад, комунальне підприємство. Зараз українським законодавством дозволено створювати такі наглядові ради. Ми стараємося всіма методами розказувати, що у нас є така ситуація. І що ми не дамо, щоб Дрогобицька солеварня припинила своє існування. За нами дуже багато людей, які хочуть щоб це підприємство існувало.

Леся Татарська: Наш мер сказав, що практично більша частина наших підприємств, які були передані, з ними нічого доброго не сталося. Така сама доля чекає і наш сільзавод. Ми плануємо розвити великий туристичний комплекс.