facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Павло Кутуєв: «Уряд усвідомлює, що потрібно рухатися в бік інформаційного постіндустріального суспільства»

20.12.2019

У діях президента за підсумками року було більше успіхів, аніж невдач – так вважає третина опитаних українців за результатами дослідження соціологічної групи «Рейтинг». Експерти також дізнавалися, як люди оцінюють роботу парламенту, уряду, і скільки за їхніми прогнозами потрібно часу, аби на Донбасі настав мир. Як оцінює результати соціологічних досліджень, розповість гість студії «Доброго ранку. Країно!» Павло Кутуєв – соціолог:

«Володимир Зеленський і його команда, якщо це можна назвати командою, тому що під час виборів дійсно там багато чого робилося з бухти-барахти і формувалися ці списки, вони прийшли на хвилі дійсно велетенського незадоволення і недовіри до традиційного українського істеблішменту. Це протестне голосування, відповідно протилежною стороною цієї монети були велетенські сподівання, які покладалися на теперішню команду. І деякі кроки дійсно почали здійснювати. Наприклад, інтенсифікація руху в бік мирного врегулювання – відбулася зустріч в «нормандському форматі». І ми бачимо, що дійсно перед цією зустріччю рівень схвалення діяльності президента Зеленського був 50 з копійками, а після цієї зустрічі виростає майже на 10%.

Тобто ми бачимо, що дійсно рівень сподівань ще дуже і дуже високий, але все буде залежати за деякий найближчий час від конкретних успіхів і президента і уряду. Тому що мирне врегулювання це шлях надзвичайно складний і болісний. А те, що стосується економічної ситуації, то вона далека від однозначної райдужної. Ми бачимо зменшення і фізичних обсягів промислового виробництва, і падіння індексів цін промислового виробництва. З третьої сторони, щоб бути максимально об’єктивним і багатовимірним, уряд запропонував деякі непогані довгострокові ініціативи, наприклад створення Міністерства цифрової трансформації.

Як професора соціології, який викладає курс соціальних трансформацій і модернізації, мене це не може не тішити, тому що це є індикатором того, що уряд усвідомлює, що перед нами стоять дійсно завдання глибинних соціальних змін, які соціологи і називають трансформацією, що потрібно рухатися в бік інформаційного постіндустріального суспільства. Це дуже важливі речі, не варто недооцінювати наших громадян, і ті ж опитування показують, що люди дають щонайменше рік команді, для того щоб запровадити зміни, які будуть відчутними. Або, наприклад, Державна податкова служба на чолі з Сергієм Верлановим. Теж вони запроваджують велику кількість електронних сервісів, акцент роблять на аналітичну роботу, боротьбу з ухилянням, схемами, конвертацій ними центрами, а не на силовий тиск, не на каральні акції».