facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Плотніков: «В нас немає абсолютно ніякого економічного піднесення, що призвело б до здорожчання національної одиниці»

20.12.2019

Курс національної валюти продовжує дивувати українців. У Нацбанку заявили: нацвалюта змогла побити чоти річний максимум. Нині за долар правлять 23,5 грн. Щоправда, в Мінекономіки попереджають: в першому кварталі 2020-го гривня може ослабнути і прискориться інфляція. Про валюту та її ціну в Україні своєю думкою поділиться гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олексій Плотніков – економіст, народний депутат України 5-6-го скликань:

«Я скоріше прихильник того, що там є не дуже гарна історія. По-перше, у нас планувався один курс, розрахунки всі були по одному курсу – по 29, доходи до держбюджету планувалися по цьому курсу. Коли зміцнилася гривня, то ненадходження доходів до держбюджету, неможливість фінансувати витрати, в тому числі соціальні виплати так, як це планувалося, – це перший негатив.

У нас дуже велика питома вага експортерів у національній економіці. Експортери реалізують продукцію за іноземну валюту, потім іноземну валюту обмінюють на гривню і сплачують податки. Виявляється, що зараз вони менше отримують гривні, тому що курс зміцнився і, звичайно, сплачують менше податків. Є розрахунки, за якими зараз 80 млрд. гривень недоотримав за рік бюджет. Це не все за рахунок експортерів, але все ж таки там дуже великий вплив того, що зміцнилася гривня.

В нас немає абсолютно ніякого піднесення, що призвело б до здорожчання національної одиниці. В нас певною мірою це штучно. Економічна ситуація в нас не є гарною. В нас падіння в промисловості, при тому що Україна це традиційно промислова країна. В нас інші речі, в нас немає зниження цін, начебто при такому курсі ціни повинні знижуватися. В нас немає зниження, в тому числі на імпортні товари. В нас дуже велике боргове навантаження, і є інші речі, які дозволяють стверджувати, що укріплення національної одиниці це аж ніяк не наслідок того, що покращилася ситуація, що в нас начебто все іде догори».