facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олексій Білошицький: «Якщо з року в рік кількість п’яних водіїв не зменшується, значить, покарання, яке є, не працює»

15.11.2019

Окрім штрафів, ще й арешт: в міністерстві внутрішніх справ пропонують посилити покарання для нетверезих водіїв. Законопроект невдовзі з’явиться в Раді. Чи варто настільки суворо карати водіїв, про це говоритимемо з гостем студії «Доброго ранку, Країно!» Олексієм Білошицьким – першим заступником начальника Департаменту патрульної поліції України:

«Насправді, якщо дивитися статистично, то за минулий рік було понад 110 тис. лише зафіксованих фактів керування в стані сп’яніння. Якщо ми візьмемо позаминулий рік, то це було понад 114 тис. Ми бачимо, що статистика в даному конкретному правопорушенні є дуже високою. І частим є дане правопорушення. Тому зрозуміло, що реагування і законодавчого органу в даному випадку, і нас як контролюючого органу має бути. Тому що якщо ми бачимо, що рік в рік кількість цих правопорушень не спадає, а приблизно тримається на одному рівні, потрібні заходи. Значить, відповідальність, яка є, не працює або не достатньо працює.

На даний момент стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, якщо це вперше вчинено правопорушення, то штраф 10 тис. 200 грн. і позбавлення права керування строком на один рік. Це дійсно не маленький штраф, раніше було значно менше. В 2016 році нашою спільною ініціативою з депутатами ще тодішнього скликання було піднято відповідальність рази. З 3 тис. 400 грн. і альтернативного позбавлення права керування до 10 тис. 200 грн. і безумовного позбавлення права керування навіть за вчинення даного правопорушення вперше. Тим не менше, ми бачимо, що кількість випадків даного правопорушення височенна. Але говорити лише про відповідальність буде не зовсім вірно. Так, відповідальність має бути адекватною і співрозмірною, але є ще інші моменти, про які потрібно говорити. Це невідворотність покарання, це механізм виявлення».