facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Олександр Сергієнко: «Заборгованості за послуги ЖКГ в опалювальний сезон суттєво зростають»

15.11.2019

Маєте великі борги за комірне – можете залишитися без квартири. Комунальники активно подають до суду на злісних неплатників, а вже за рішенням Феміди виконавча служба може конфіскувати у боржника майно і навіть квартиру. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Олександр Сергієнко – директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста».

Невже дійсно можуть забирати квартири в українців за несплату за комірне?

Ситуація насправді дуже невесела. Тому що 2017 рік ми починали із сумою заборгованості 23 млрд. грн. за всі послуги. На кінець минулого року було вже 69 млрд. грн. Протягом літа, поки не було плати за опалення і гарячу воду, люди поступово погашали і вийшли на 50 млрд. грн. Це вважається прийнятно. Хоча якщо порівняти 23 млрд. грн. два роки тому, то це жах.

Українці самі добросовісно йдуть і гасять борги чи ці 20 млрд. заплатили під примусом?

Добросовісно. У нас же за правилами платять за тепло, лише коли воно є. Тобто півроку. Але зараз українці масово перейшли на те, щоб платити весь рік. Тому що просто не вистачає. Якщо подивитися динаміку заборгованостей, то ми побачимо, що в опалювальний сезон вони зростають, а потім влітку понижаються.

Тобто не платять не через те, що не хочуть, а тому, що не можуть?

Не можуть великі суми одразу сплачувати.

То чи вихід забирати в них майно?

Насправді комунальники завжди лякають, що будемо забирати майно, забирати квартири. Злісних неплатників у нас на будинок один може бути. Тобто це більше міф, і комунальники лякають зі своєї точки зору обґрунтовано. Тому що вони недоотримують кошти, вони не можуть розраховуватися за газ, за зарплату, за різні речі, тому вони всіляко намагаються ці кошти добрати. І тому застосовують в тому числі такі методи.