facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Степан Барна: «Ніхто не думав, що НАБУ буде займатися проблематикою регіонального телеканалу»

23.12.2019

У Верховній Раді швидко відреагували на обшуки НАБУ в офісі одеського телеканалу «Думская ТВ». Народні депутати підготували колективний лист до президента та спікера парламенту, де просять звільнити директора Нацбюро Артема Ситника. Про те, що шукали, і чи вдалося це знайти та як відреагувала журналістська спільнота, парламент, будемо говорити з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Степаном Барною – народним депутатом 8-го скликання, Іваном Шинкаренком – народним депутатом, фракція «Слуга народу», та Сергієм Лямцем – журналістом.

Чи підписали ви той лист, який пропонував підписати пан Гончаренко?

Іван Шинкаренко: До мене Гончаренко не звертався, тому я той лист не підписав. І я не підписав би. Якщо НАБУ прийшло з перевіркою на телеканал, і всі одразу кричать про те, що це зрада і тиск на ЗМІ, то це роблять кожен день у ВР представники інших фракцій. Всі звинувачують всіх, що вони корупціонери. І з цією нагодою ми будемо підписувати всі звернення, які мають під собою просто політичний якийсь зміст, а не обґрунтоване, де можна говорити було про якісь конкретні шляхи бачення.

Чому працівники НАБУ приїхали на обшук до «Думская ТВ», ще й вилучили сервери?

Іван Шинкаренко: На жаль, НАБУ нічого більше мені не розповідає, ніж всім людям. Інсайду немає. Це пов’язано, як ми всі знаємо, з продажем комерційної нерухомості. Тому думаю, що нічого тут вигадувати вже не потрібно.

Ваше ставлення до того, що відбулося в Одесі?

Степан Барна: Мені пригадується епопея зі створенням НАБУ за запевнення з боку посольства США. Впевненість в діях НАБУ, котре буде займатися злочинами корупційного характеру, буде викорінювати це зло. І зовсім ніхто не думав, що НАБУ буде займатися проблематикою регіонального телеканалу. В цьому є абсурдність сьогоднішньої історії. Але і ні в цьому справа. Я не знаю, хто кому що продав. Очевидно, що йдеться про придбання нерухомості. Але я не розумію, для чого відправляти туди людей, які отримують тисячі гривень заробітної плати, тратять час і зусилля для того, щоб перевіряти якийсь телеканал, вилучати сервери, які жодного відношення не мають до питання корупційної діяльності, але виключно забезпечують функціонування самого телеканалу. Тому навіть якщо виходити із загальних принципів, це очевидно і порушення принципів, і якби це було ще півроку тому, то вони б на голові скакали, що це порушення свободи слова, знищення. Для нас це принципове питання, коли ми маємо підтримати будь-який телеканал. Тим більше, що у свій час Уїнстон Черчилль сказав мудрі слова: я можу не сприймати позицію опонента, але я готовий віддати життя за те, щоб він висловлювався вільно. Для нас надзвичайно важливі всі принципи свободи слова, тому ми маємо підтримувати їх, більше того, я закликав би колег, незалежно від партійної приналежності, підтримати телеканал «Думская ТВ» чи будь-який інший телеканал, котрий має місце на території України, тому що це запорука свободи слова і наших європейських поглядів людей.

Що говорять у журналістській спільності? Можливо, «Думская ТВ» чимось незручний ЗМИІ для НАБУ чи влади?

Сергій Лямець: «Думская ТВ» є дуже дрібним ресурсом. І вона є регіональним ресурсом. В Одещині кількадесят телеканалів. І коли дійсно НАБУ починає займатися таким дріб’язком, я хочу згадати міжнародних донорів, які давали мільярди доларів на те, щоб подолати корупцію в Україні, і я хочу спитати від їхнього імені: шановне НАБУ, а де тут корупція, яка заважає Україні приєднатися до світової спільноти та стати гідною державою європейського рівня? Коли ми починаємо говорити про світовий рівень, про донорів, про мільярди доларів та про перевірку телеканалу, в мене єдине, що виникає. Якесь дріб’язкове зведення рахунків за рахунок держаного бюджету та за рахунок тих хлопців, які витрачали тисячі гривень на купівлю тактичних шкарпеток.