facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ілля Несходовський: «Те, що вчителі, лікарі мають затримку заробітної плати, це питання місцевих бюджетів»

23.12.2019

Кошти у бюджеті на зарплати та пенсії є, і ці виплати відбуватимуться за графіком, запевнили в уряді. Там кажуть, заморозили низку державних видатків до кінця року, аби гроші не розікрали, і зазначили, що решту платежів проведуть після аналізу їхньої пріоритетності. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Ілля Несходовський – директор Інституту соціально-економічної трансформації. Говоритимемо про те, що вчителі, лікарі не отримали заробітні плати ще з листопада місяця, незважаючи на запевнення уряду, є діра в бюджеті:

«Проблема багатогранна, і в контексті того, що вчителі, лікарі мають затримку заробітної плати, це питання місцевих бюджетів, які недостатньо спланували свої видатки і відповідно мають зараз необхідність отримати додаткове субсидування з державного бюджету для того, щоб здійснити ці виплати. Це все ж таки питання затримки.

З приводу того, щодо чого виступав прем’єр-міністр, то це питання стосується того, що дійсно внаслідок тих змін, які відбулися, і курсу долару, відповідно інших показників доходи бюджету були завищені. Тому за результатом поточного року у нас є недовиконання державного бюджету і в даному випадку скорочення, а точніше, обмеження тих перерахувань, які будуть здійснені, стосується лише капітальних видатків, це не стосується захищених статей видатків, зокрема заробітних плат, субсидій та інших статей, які відносяться до захищених.

Основні надходження все ж таки від митниці, і її доходи залежать від того, який курс там закладений. Якщо в нас рік тому і в бюджеті закладений курс 28, а в нас 23,5, таким чином, ми зрозуміємо, що отримаємо недонадходження до держбюджету».