facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Юрій Корольчук: «Ціна на газ власного видобутку для українського споживача мала б становити не вище 4 тис. грн.»

18.11.2019

Газ подорожчав. У листопаді ціна на балик тне паливо зросла на понад 14,5%, водночас у «Нафтогазі» її називають найнижчою за останні чотири роки. Чому зростає ціна на газ, незважаючи на передвиборчі обіцянки Володимира Зеленського, що вона зростати не буде, розкаже гість студії «Доброго ранку, Країно!» Юрій Корольчук – голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій:

«Я ймовірно скажу, що Володимир Зеленський не знає, скільки коштує газ для споживача. Треба розуміти, що ці заяви президента Зеленського мали дію тому, що учасники ринку включились в так звану політичну боротьбу, на мою думку, і починають демонструвати ефективність заяв президента Зеленського певними кроками. В тому числі «Нафтогаз України». Як ми бачимо, заява, що найнижча ціна у листопаді місяці для споживачів. Хоча вона зросла на 14%, але треба розуміти, що насправді вона мала зрости. Зараз 7000 грн. будуть споживачі платити. Але треба розуміти, що за розрахунками «Нафтогазу України» ціна на листопад місяць вже мала становити 9600 грн.

Тобто фактично «Нафтогаз України» приймає політичне рішення в угоду цим заявам. Власне порівняння, що чотири роки тому ціна була не дешевша, дивні. Тому що виходить, що «Нафтогаз» відмовляється від своїх попередніх слів, коли лунали думки, що ціна має бути ринкова і ні кроку назад. А тепер виходить, що вона вже може бути неринковою, вже можна задіяти адмінресурс, використати інші фактори і запропонувати умовно нижчу ціну. Але наголошую один момент, що все-таки насправді ціна на газ для українського споживача, який споживає той газ, який видобувається в Україні, мала становити не вище 4 тис. грн. Це ціна видобутку власного газу, транспортних затрат та інвестиційної складової».