facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Євген Магда: «Володимир Зеленський успішно переніс формат шоу у сферу державної політики»

20.11.2019

Півроку президент Володимир Зеленський керує Україною. Про обіцянки, які він давав і які встиг виконати за цей час, говоритимемо з гостями студії «Доброго ранку, Країно!» Євгеном Магдою – директором Інституту світової політики, Катериною Пітєніною – головним редактором аналітичного порталу «Слово і діло», та Сергієм Гайдаєм – політтехнологом.

Що головне за ці півроку зробив президент держави?

Катерина Пітєніна: Головне власне обіцяне зняття недоторканності. З 2020 року знімають і внесли зміни до Конституції, але немає ще змін до законодавства певних. Але, з іншого боку, ми знаємо і спостерігали за цією обіцянкою і бачимо, що ця обіцянка є 12 років. Вона є у всіх політиків, і вперше зняли недоторканність. Це я зараховую до виконаних обіцянок і вважаю, що це успіх. Друге – це викривачі корупції. Як і обіцяли, захист. Законопроект є ухвалений і підписаний. Крім того, відкликання нардепів. Це лише законодавча ініціатива, але так і було обіцяно – внести законодавчу ініціативу. Тому що так само у 8-му скликанні в нас було понад десятеро нардепів, які обіцяли подати ініціативу про відкликання нардепів, ніхто цього не зробив. І повернення моряків. Це такі виконані обіцянки, але є ще і не виконані.

Є великі і маленькі плюси, які великі ви б назвали?

Євген Магда: Поки ще це те, що Володимир Зеленський успішно переніс формат шоу у сферу державної політики. Він більшу частину свого життя розважав людей і значною мірою продовжує їх розважати на посаді президента. 73% в другому турі це результат, який дає Володимиру Зеленському очевидно таки високий карт-бланш і максимально повно. Це не обіцянка, але його політичний серйозний успіх це проведення дочасних парламентських виборів і відповідно створення фракції монобільшості. У нас відбулася консолідація влади в руках однієї політичної сили. Певної пікантності ситуації додає той факт, що значна частина представників цієї політичної сили власне якоюсь політичною діяльністю почали займатися саме в поточному році. Це світовий рекорд.

Сергій Гайдай: Серед всіх дій його програмних майже всі викликали в мене подив і здивування, тому що він до цього втрачав велику кількість, мені здається, прихильників, які за нього голосували. Дуже незрозуміла економічна політика, яка робиться людьми, які думають фіскально тільки, як зібрати з населення гроші. Незрозуміла політика, і я думаю, що вона не закінчиться успіхом, стосовно Росії. Домовитися з Путіним неможливо, треба шукати інші шляхи. Але, мабуть, єдиний здобуток це все ж таки початок відкриття ринку землі. Це давно треба було зробити. Так, є питання, яким чином. Я розумію, що будуть деякі стреси пов’язані з цим. Це неможливо в країні, де мораторій був багато років. Але, мабуть, це єдиний здобуток поки ще програмний. Все інше під питанням. Я десь з 2014 року кажу, що основне завдання будь-якої нової контр еліти, а вони претендували на цю роль, хоча, на жаль, поки я цього не бачу, це демонтувати тіньову державу, яку будувала інша так звана еліта, псевдоеліта за 28 років, і побудувати щось інше. Поки що я бачу, що такого розуміння немає, що взагалі існує тіньова держава, президент десь не знає про це і грається пор тим правилам, які до нього встановили, а ці правила треба міняти. Та команда, яка біля нього, це така середня ланка колишнього політичного класу, тому вона нічого міняти не буде, вона виросла в цих умовах і просто продовжує. Не завжди нові люди це нові люди, це люди, про яких ми просто раніше не знали, а тепер ми їх побачили. Нові люди для мене – це люди, які по-іншому думають, по-іншому діють.