facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Ярослав Грішин: «Треба бути активними і не визнавати порушення своїх прав»

20.11.2019

В Україні до опалення повністю підключені 12 областей, про це повідомляє прес-служба міністерства розвитку громад і територій. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Ярослав Грішин – адвокат, експерт юридичного сектору з житлово-комунальних питань.

Деяким людям надіслали вже квитанції на опалення, хоча тепло вони не отримали. Який алгоритм доведення того, що тепла у тебе не було?

У нас кожен рік, коли починається опалювальний сезон, це ніби такий полтергейст починається. Це завжди дуже екстремально все. По нормам виходить, якщо три дні підряд температура вже не більше 8 градусів, тоді опалювальний сезон починається. Хоча дійсно платіжки виставляють вже, буває, за два місяці до того, як власне батареї включають на тепло. На сьогодні є дійсно такий порядок, який постанова Кабміну затвердила про те, що можна складати людині акт-претензію відповідну. Краще, щоб декілька свідків було. Звертаються до відповідних комунальних підприємств з вимогою-претензією про те, що опалення власне немає, а вже рахунки виставляють. І на це має бути відповідна реакція.

В нас це все рудимент радянської системи. Близько 60% комунікацій зношені, чиновники ті ж самі, підходи ті ж самі неефективні. Виходити з цієї ситуації треба комплексно. Швидко ця ситуація не зміниться. Завжди ми рекомендуємо створювати ОСББ і відповідно реагувати на це організовано. Хто найбільш активну позицію займає, хто не визнає порушення своїх прав, то на сьогодні можна добиватися зміни цієї історії. Хоча треба користуватися всіма засобами. І дзвонити по гарячій лінії, і акти-претензії виставляти, і на офіційний прийом сходити, і сусідів підключити, і колективне звернення скласти.