facebook.com
instagram.com
youtube.com

Новини

Віталій Титич: «Перш за все треба зберегти те, що вже було розслідувано по справах Майдану»

21.11.2019

Що станеться зі справами майдану? Об’єднання адвокатів сімей «небесної сотні» вважає, що розрахунок іде на те, щоб про справи майдану забули, адже депутати не розглянули поправку, яка дозволяє частині слідчих по справах майдану перейти до ДБР і зберегти розслідування. Гість студії «Доброго ранку, Країно!» Віталій Титич – адвокат.

Вчора закінчився строк передачі справ майдану, і Генпрокуратура їх більше розслідувати не може.

Не зовсім так. Строк не закінчився. Це побічний ефект турборежиму, коли наші нові депутати і влада забули ті зміни, які вони хаотично робили, що дало невеликий позитивний результат. Насправді строк розслідування ГПУ автоматично подовжився ще на рік.

Тобто ГПУ з 20 листопада не втратила функції слідства?

Всі думають, і в тому числі генпрокурор, що втратили, але це така деталь, недодивились законодавство, яке вони міняли хаотично. Але так мало бути і до цього йшло. Ці дії вони виконали так, нібито зупинилось. І ми використали цей момент для того, щоб нагадати, що насправді це дедлайн, до якого вели, щоб зробити те, що відбувається зараз зі справами. Те, що є насправді. Єдине, що Господь Бог нам дав цю формальну можливість, яка насправді ні на що не впливає. Строк юридично не закінчився. Він подовжений ще на рік. Вони думають, що закінчилося, і всі дії були направлені на те, щоб використати це закінчення для того, щоб поховати ті справи. Мова йде не про продовження розслідування, як всі зараз говорять. Мова йде про те, щоб зберегти те, що було розслідувано, що вже зроблено. Оце правильний акцент. Що там буде розслідувати відомство Труби, мені важко навіть уявити.